V roce 2024 se Pražská botanická zahrada zaměří na hlavní téma tropické flóry a přírody. Toto rozhodnutí je inspirováno výročím 20 let od otevření jejího tropického skleníku Fata Morgana, který se stal jednou z hlavních atrakcí zahrady.

Hlavní část

Návštěvníci se mohou těšit na řadu výstav a akcí, které budou propojeny tématem tropů. Botanická zahrada zahájí sezónu výstavou rostlin a zvířat vytvořených z PET lahví. Následovat bude výstava tropických květů a prodej tropických rostlin. Kromě toho bude pořádána „hmatová výstava“ s názvem Pro všechny smysly, kde si návštěvníci budou moci dotýkat, čichat a dokonce ochutnávat exponáty spojené s tropickou Asií. Nejvíce oblíbená mezi návštěvníky, výstava motýlů, se uskuteční v dubnu.

V červnu se zahrada zaměří na výstavu o samotném skleníku Fata Morgana a jeho vzniku, přiblíží unikátní tropické sbírky a expedice. Na konci roku se pak bude konat výstava o čaji.

Navíc, v dubnu bude lidem otevřena nová vinotéka na Vinici svaté Kláry, která prošla modernizací a rozšířením kapacity.

Závěr

Rok 2024 v pražské botanické zahradě nabídne návštěvníkům unikátní příležitost prohloubit své znalosti o tropické přírodě a flóře prostřednictvím pestré škály výstav a akcí. Tato iniciativa nejen oslavuje výročí otevření skleníku Fata Morgana, ale také zdůrazňuje závazek zahrady k vzdělávání veřejnosti a ochraně přírody.

Share.

Leave A Reply