Český film „Dcera“ režiséra Jana Hřebejka se stal velkým vítězem 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Snímek, který vypráví o složitém vztahu mezi matkou a dcerou a o tom, jak minulost ovlivňuje naše životy, získal hlavní cenu Křišťálový glóbus za nejlepší film.

Příběh filmu:

Film „Dcera“ se zaměřuje na Helenu (Petra Hřebíčková), která se po letech vrací domů, aby se starala o svou nemocnou matku. Během pobytu se musí vyrovnat s traumaty z dětství a s komplikovaným vztahem s matkou (Ivana Chýlková). Film otevírá otázky viny, odpuštění a složitosti rodinných vazeb.

Režie a herecké výkony:

Jan Hřebejk, jeden z nejznámějších českých režisérů, dokázal v „Dceři“ mistrně vykreslit psychologii postav a jejich vnitřní boj. Výjimečné herecké výkony Petry Hřebíčkové a Ivany Chýlkové pak dodávají filmu na autentičnosti a emoční hloubce.

Vítězství

Získání Křišťálového glóbu je pro film „Dcera“ velkým prestižním oceněním a potvrzením jeho kvality. Zároveň je to skvělý propagační nástroj pro český film v zahraničí. Vítězství filmu ukazuje, že česká filmová tvorba má stále co nabídnout a že se může měřit s těmi nejlepšími filmy na světě.

Share.

Leave A Reply