Séria unesení, zneužívání a vražd zanechala trvalou stopu v paměti obyvatel Sacramento. Ale kdo by si pomyslel, že pachatelem těchto hrůzných činů budou sympatičtí a šťastní manželé? Příběh manželů Gallegových je varováním před temnou stránkou lidské povahy.

Na konci 70. let minulého století byla oblast Sacramento sužována sérií brutálních vražd a únosů. Lidé žili v permanentním strachu, nevěříc, že by někdo takový mohl být pachatelem. A přesto, když se pravda vyjasnila, pachatelé byli nejednou posledními, koho by si někdo spojil s těmito hrozbami.

Gerald Gallego a Charlene Williams vypadali jako obyčejný manželský pár. Nikdo by nepředpokládal, že skrývají temné tajemství, které by mělo způsobit smrt deseti nevinných lidí.

Gerald Gallego (1946–2002) měl problematické dětství, jehož součástí bylo 23 zatčení za loupeže a šest manželství. Jeho kriminální cesta začala již ve třinácti letech, kdy zneužil šestiletou dívku. Po mnohaletém pátrání našel svou spřízněnou duši v Charlene.

*Charlene Williams (1956) se stala jeho spolupachatelkou a spolu vytvořili nebezpečný pár, který způsobil hrůzu nejen v Sacramento, ale i po celém Kalifornii.

Po dvou měsících plánování provedli svůj první únos. Dvě dospívající dívky se staly jejich prvními oběťmi, které byly sexuálně zneužity, brutálně zbité a nakonec zastřeleny. Další oběti byly uneseny, znásilněny a některé dokonce pohřbeny zaživa.

Jejich kriminální tažení skončilo, když se Charlene rozhodla spolupracovat s policií a Gerald byl odsouzen k dvěma trestům smrti. Nicméně, smrt si odpykává v nevadském vězení, kde zemřel na rakovinu v roce 2002.

Charlene byla propuštěna v roce 1997 po 16 letech a osmi měsících ve vězení. Během svého věznění se snažila svou vinu svalit na svého muže, ale pochopila, že i ona sama byla součástí hrůzy, kterou spáchali.

Příběh manželů Gallegových je připomínkou toho, že nebezpečí může přicházet z nečekaných míst. Je důležité být ostražitý a nezanedbávat ani ten nejmenší signál varující před temnotou, která může skrývat každý člověk.

Share.

Leave A Reply