Dnes je to deset let od zmizení letu MH370 společnosti Malaysia Airlines, který se stal jednou z největších záhad v historii letectví. Boeing 777 s 239 lidmi na palubě odstartoval z Kuala Lumpuru do Pekingu, ale 39 minut po startu zmizel z radarů a už ho nikdo nikdy neviděl.

Co se stalo s letem MH370?

Existuje mnoho teorií o tom, co se mohlo stát s letem MH370. Mezi nejpravděpodobnější patří:

  • Únos: Letoun mohl být unesen teroristy nebo zločinci. Tato teorie je podpořena faktem, že letadlo změnilo kurz a vypnulo své transpondéry.
  • Technická závada: Je možné, že na palubě letadla došlo k technické závadě, která vedla k jeho havárii. Tato teorie je podpořena faktem, že letadlo nevyslalo žádné nouzové signály.
  • Sebevražda pilota: Je také možné, že pilot letadla spáchal sebevraždu a úmyslně zřítil letadlo. Tato teorie je podpořena faktem, že pilot, Zaharie Ahmad Shah, měl v minulosti psychické problémy.

Pátrání po letu MH370

Po letu MH370 probíhalo rozsáhlé pátrání, které se zaměřilo na oblast Indického oceánu. Pátrání se zúčastnilo 26 zemí a stálo přes 130 milionů dolarů. V roce 2017 bylo pátrání oficiálně ukončeno, ale v roce 2018 ho obnovila soukromá americká společnost Ocean Infinity. Ani tato společnost však trosky letadla nenašla.

Dopad zmizení letu MH370

Zmizení letu MH370 mělo obrovský dopad na rodiny obětí a na letecký průmysl. Rodiny obětí stále truchlí a čekají na odpovědi. Letecký průmysl zavedl nová bezpečnostní opatření, aby se zabránilo podobným tragédiím v budoucnosti.

Závěr

Zmizení letu MH370 zůstává dodnes záhadou. Je to jeden z nejtragičtějších a nejzáhadnějších incidentů v historii letectví. Je možné, že se pravda o tom, co se stalo s letem MH370, nikdy nedozvíme.

Share.

Leave A Reply