YouTube Music zkouší novou záložku „Samples“, která má zobrazovat videa formátu Shorts zaměřená na hudbu. Tento krok byl v retrospektivě nevyhnutelný.

Po několik posledních let byla spodní lišta aplikace YouTube Music na Androidu a iOS tvořena třemi částmi: Domov, Objevování a Knihovna.

YouTube Music nyní testuje záložku „Samples“ mezi hlavním a objevovacím/trendovým kanálem, která zobrazuje svislá hudební videa. Nevyužívá však ikonu YT Shorts na spodní liště. Místo toho máte dvě překrývající se tlačítka pro přehrávání.

Na spodní části se zobrazuje obal alba, název písně a informace o umělci, zatímco na pravém okraji jsou tlačítka pro označení jako líbí se, přidání (do něčeho), „Shorts“, sdílení a možná i pro přehrávání. Logo YT Music je trvale umístěno v levém horním rohu.

Zatím není jasné, zda se jedná o YouTube Shorts, nebo jen o hudební videa prezentovaná ve svislém formátu. Tlačítko „Shorts“, které by vás mohlo přesměrovat na YouTube Shorts (není jasné, zda v aplikaci YouTube Music nebo v hlavní aplikaci), naznačuje, že jde spíše o druhou možnost, zatímco tlačítko Shorts v záložce „Samples“ také ukazuje tímto směrem.

Nakonec by to mohla být kombinace obou možností a my se budeme snažit získat od Googlu více informací.

Pokud to není jen další prostor pro YouTube Shorts, mohlo by to být novým způsobem, jak YouTube Music nabízí návrhy písní.

Tato záložka „Samples“ ještě není zcela spuštěna a je teprve v testování. Sloužila by jako další způsob, jak YouTube prosazuje obsah Shorts po hlavní aplikaci, webovém klientu a dokonce i televizním klientu. YouTube Shorts jsou velkým cílem celé společnosti, přičemž hudební shorts mají přirozené uplatnění.

Share.

Leave A Reply