Sony plánuje zvýšit počet exkluzivit pro svou nejnovější konzoli PlayStation 5 a zároveň zpomalit vydání her na PC. Tuto strategii potvrdil generální ředitel Sony, Jim Ryan, ve svém rozhovoru s japonským magazínem Famitsu. Podle Ryana je důležité, aby hráči měli přístup k zajímavým exkluzivním titulům na PS5, a proto hodlá Sony zvýšit jejich počet.

Ryan také oznámil, že vydávání PC verzí her pro PS5 bude zpomaleno. Plánuje se, že PC verze budou dostupné až dva až tři roky po původním vydání na konzoli PlayStation. Ryan však zdůraznil, že fanoušci PlayStationu jsou ochotni čekat na PC verze her až několik let, což naznačuje, že pro ně není problémem takové zpoždění.

Strategie Sony vydávání her na PC se postupně mění. Zatímco první díl hry The Last of Us se dostal na PC asi po 6 měsících od vydání na PlayStationu, u her jako Returnal to trvalo přibližně 2 roky a u Horizon Zero Dawn dokonce 3 roky.

Mezi nejvíce očekávané PC verze patří Ghost of Tsushima, samurajská akční hra od tvůrců inFamous, která vyšla na PS4 v roce 2020. Nicméně hry jako God of War Ragnarök a Horizon Forbidden West si PC hráči budou muset počkat.

Sony si je vědomo důležitosti exkluzivních titulů pro PS5 a zaměřuje se na to, aby nabídlo hráčům unikátní zážitky na své nejnovější konzoli. Plánuje spolupracovat s různými týmy, včetně PlayStation Studios a partnerů, aby nabídlo širokou škálu exkluzivních her pro PS5. Mezi očekávané tituly patří Rise of the Ronin od Team Ninja, Final Fantasy 16 od Square Enix, Silent Hill 2 Remake od Konami a Bloober Teamu, Pacific Drive, Death Stranding 2 od Hidea Kojimy, Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, Stellar Blade a také se spekuluje o možném remaku Metal Gear Solid 3 jako konzolové exkluzivitě.

Sony si slibuje, že tato strategie zvýší atraktivitu PS5 a přiláká ještě více hráčů k této konzoli. Společnost se také zaměřuje na rozšíření služeb pro PlayStation a PC a má za cíl dosáhnout jedné miliardy aktivních uživatelů, kteří tráví svůj volný čas s hrami od PlayStation Studios. Spolupráce s Bungie, tvůrci série Destiny, by měla přispět k dosažení tohoto cíle. Bungie také připravuje svou první hru pro PlayStation.

Sony tak věnuje značnou pozornost exkluzivitám a rozšiřování nabídky her pro PS5, zatímco zpomaluje vydávání her na PC. Hráči se mohou těšit na řadu zajímavých titulů, které budou dostupné pouze na PlayStation 5, a také na budoucí spolupráce a exkluzivity od různých partnerů.

Share.

Leave A Reply