Podle informací od insidera Tom Hendersona z Insider Gaming, který se v minulosti již několikrát stal zdrojem předběžných informací o herních novinkách, je nová konzole nazývaná PlayStation 5 Pro na spadnutí. Práce na této vylepšené konzoli jsou téměř u konce a během příštích týdnů by měly být distribuovány první prototypy softwarovým vývojářům, aby mohli doladit své hry i pro tuto vylepšenou verzi.

Podobně jako u předchozí generace s číslem „čtyři“ v názvu, PlayStation 5 Pro by měl přinést především výkonnější součástky. Očekává se, že hlavní změny se odehrají uvnitř konzole a z vnějšku se toho příliš změnit nebude.

Sony zatím drží všechny informace o PlayStation 5 Pro utajeny a oficiální oznámení si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Henderson tvrdí, že spíše než letos se premiéra pravděpodobně uskuteční až v příštím roce.

PlayStation 5, již pátá generace herních konzolí od Sony, nabízí značně vylepšený výkon a podporuje hraní ve 4K s obnovovací frekvencí 120 Hz. Konzole dokáže zpracovávat i obsah v rozlišení 8K, což je čtyřikrát více pixelů než u standardního 4K a až šestnáctkrát podrobnější než Full HD.

Dále, součástky uvnitř PlayStationu 5 podporují hardwarovou akceleraci ray tracingu, což znamená, že hry nabízejí realističtější detaily, stíny a odlesky. Konzole je vybavena také moderní SSD jednotkou, což zajišťuje rychlejší chod celého zařízení od startu přes instalaci aplikací až po spouštění jednotlivých her.

Rozdíl mezi standardní verzí PlayStation 5 a Digital Edition spočívá pouze v přítomnosti optické mechaniky pro disky.

Share.

Leave A Reply