Beta verze operačního systému Android 14 je již dostupná pro některé chytré telefony a Google nedávno vydal druhou beta aktualizaci. Uživatelé tak měli příležitost vyzkoušet a prozkoumat nové funkce připravovaného operačního systému Google. Zdá se, že vývojáři se zaměřují na zlepšení soukromí při záznamu obrazovky.

Aktuální funkce a plánované novinky

V současné době funkce záznamu obrazovky v základním Androidu umožňuje vypnout záznam zvuku a skrýt dotyky na obrazovce. Nový záznam obrazovky by měl umožnit omezit záznam na jednu aplikaci nebo skrýt citlivé informace, jako jsou oznámení, během záznamu.

Mishaal Rahman ukázal, jak tyto dvě nové funkce fungují, ve svém vláknu na Twitteru. Když klepnete na záznam obrazovky jedné aplikace, zobrazí se karusel s nedávno otevřenými aplikacemi. K dispozici je také úplný seznam aplikací. Pokud opustíte aplikaci během záznamu, obrazovka se zčerná, dokud se do aplikace nevrátíte, takže žádné vaše akce mimo tuto aplikaci nebudou zaznamenány.

Možnost skrytí citlivých informací

Alternativně můžete zvolit záznam všeho, ale skrýt citlivé informace, jako jsou oznámení. Ve skutečnosti je v záznamu skrytý celý stavový řádek.

Některé vrstvy Androidu již nabízejí některé funkce související s ochranou soukromí při záznamu obrazovky, jako je OneUI společnosti Samsung, ale je to poprvé, kdy vidíme tuto funkci pracovat nativně na Androidu.

Vývoj nových funkcí v Androidu 14 tak ukazuje, že ochrana soukromí uživatelů je pro Google klíčovou prioritou. Tyto nové funkce by měly zlepšit kontrolu uživatelů nad tím, co je při záznamu obrazovky zaznamenáno a zobrazeno.

Share.

Leave A Reply