Umělá inteligence pohání svět počítačů i chytrých telefonů. V tomto oboru patří mezi nejaktivnější společnost Microsoft, který svého Bing AI začlenil do téměř každé své mobilní aplikace. OpenAI získal zpětnou vazbu od uživatelů, kteří si přáli využívat umělou inteligenci i na svých cestách, a tak vznikla oficiální aplikace ChatGPT pro iOS.

Tato aplikace je zdarma a bez reklam, avšak ve svém seznamu funkcí uvádí, že shromažďuje uživatelská a diagnostická data, identifikátory, kontaktní informace a uživatelský obsah. To je především z důvodu, že se musíte přihlásit ke svému OpenAI účtu při používání mobilní aplikace. Díky tomu může být historie všech chatů synchronizována mezi všemi vašimi zařízeními. Součástí aplikace je také modul Whisper, který je open-source systém pro rozpoznávání hlasu, což znamená, že s mobilním ChatGPT můžete komunikovat nejen textově, ale také hlasem.

Platí zde, že uživatelé s předplatným ChatGPT Plus mají exkluzivní přístup k nejvyspělejšímu systému GPT-4, předběžný přístup k novým funkcím a rychlejší odezvu při generování odpovědí na platformě iOS. Všechno bude navíc fungovat mnohem pohodlněji než dosud, kdy bylo jedinou možností použití oficiální webové rozhraní. Ačkoli je pravda, že existují různé aplikace třetích stran, které se snaží využít stávajícího fenoménu.

Stejně jako na desktopu, i na chytrém telefonu je ChatGPT schopen poskytnout stejnou úroveň služeb. Můžete od něj očekávat rychlé reakce, rady, inspiraci a pomoc při práci (např. stručný obsah textů, technická podpora a další).

V současné době je aplikace ChatGPT dostupná pro systém iOS v USA, ale v následujících týdnech by se její dostupnost měla rozšířit i do dalších zemí po celém světě. Aplikace pro platformu Android by měla být dostupná velmi brzy, neboť je podle OpenAI na pořadí. Jakmile bude ChatGPT dostupný i v Česku, budetesi jej moci bezplatně stáhnout z App Storu.

Share.

Leave A Reply