Microsoft udělal v posledních měsících velký krok vpřed v oblasti umělé inteligence. Od uvedení nové generace vyhledávače Bing, který je poháněn umělou inteligencí, uplynulo již více než 100 dní a Microsoft stále přichází s novinkami a vylepšeními. Co je zajímavé, je skutečnost, že Microsoft nevyvíjí umělou inteligenci pouze ve webovém prostředí, ale postupně ji integruje také do svých mobilních aplikací.

Vyhledávač Bing dostává nové funkce, které zlepšují uživatelský zážitek. Jednou z novinek je přidání widgetu do mobilní aplikace Bing, který umožňuje uživatelům Androidu nebo iOS přidat vyhledávací řádek přímo na domovskou obrazovku. Tento widget umožňuje zadávat dotazy psaním textu nebo hlasem, což zvyšuje pohodlí při vyhledávání informací.

Další vylepšení se týká možnosti plynulého přecházení mezi zařízeními při používání aplikace Bing. Uživatelé mohou například na počítači vygenerovat recept na jídlo a poté si na mobilním zařízení zobrazit seznam potřebných ingrediencí. Komunikace a konverzace mezi různými zařízeními je tak jednodušší a uživatelsky přívětivější.

Microsoft nezapomíná ani na další aplikace ve svém portfoliu. Klávesnice SwiftKey, která je oblíbená mezi uživateli mobilních zařízení, dostává podporu umělé inteligence. Funkce Compose umožňuje generování textů na základě uživatelských požadavků, což usnadňuje psaní emailů, článků a dalších textů.

Umělá inteligence se dostává i do prohlížeče Microsoft Edge, kde pomáhá uživatelům pracovat s obsahem na webových stránkách. Můžete například prohlížet recept na jídlo a požádat Bing o doporučení vhodného vína. Rovněž je možné označit text na webových stránkách a požádat Bing o dodatečné informace.

S využitím umělé inteligence je rozšířena také komunikační platforma Skype. Uživatelé mohou ve skupinových chatech využívat

funkce umělé inteligence pro doporučení míst, hotelů a dalších informací. Bing je přímo dostupný přímo v konverzaci pomocí označení @Bing.

Microsoft plánuje další vylepšení a nové funkce pro své mobilní aplikace i webové prostředí. V blízké budoucnosti můžeme očekávat bohatší odpovědi obsahující grafy a videa, lepší formátování textu, historii konverzací a mnoho dalšího. Microsoft také nabízí možnosti vývojářům, kteří mohou zapojit umělou inteligenci do svých aplikací a her.

Zdá se, že Microsoft skutečně předběhl Google a posunul se vpřed v oblasti umělé inteligence. Novinky a vylepšení v aplikacích Bing, SwiftKey, Edge a Skype přinášejí uživatelům větší pohodlí a vylepšený uživatelský zážitek. Microsoft také slibuje další inovace a vylepšení, která budou představena na nadcházející konferenci Build.

Share.

Leave A Reply