Uživatelé iPhoneů se netrpělivě těší na představení nového iOS 17, které je plánováno na červnovou akci WWDC 2023. Nicméně, pro ty, kteří se nemohou dočkat nových funkcí, je tu iOS 16.5. Tato aktualizace byla nedávno uvolněna společností Apple po měsíci intenzivního testování. Jaké novinky a opravy můžete očekávat od iOS 16.5?

Je čas aktualizovat
Pokud jste ještě neprovedli aktualizaci na iOS 16.5, doporučujeme to udělat co nejdříve. Systém byl vydán nedávno a první nápor uživatelů, kteří chtěli novou verzi, již opadl. Aktualizace by měla proběhnout hladce, bez problémů s pády systému nebo zasekáváním.

Provedení aktualizace je stejné jako vždy – přejděte do nastavení telefonu, zvolte položku „Obecné“ a poté „Aktualizace systému“. iOS 16.5 přináší několik nových funkcí a opravuje několik nepříjemných chyb.

Hlavní novinky v iOS 16.5

  • Nová tapeta „Pride Celebration“ (Oslava Přide) jako pocta LGBTQ+ komunitě a kultuře
  • Opraven problém s nefunkční funkcí Spotlight
  • Opraven problém s načítáním obsahu podcastů v rámci CarPlay
  • Opraven problém s funkcí Čas a její nesprávnou synchronizací mezi zařízeními

Co je s Siri?
Nedávno jsme vás informovali o vylepšené Siri, která měla přinést několik nových příkazů v rámci iOS 16.5. Například možnost spouštění a ukončování záznamu obrazovky, což je velmi užitečná funkce. Bohužel, podle informací serveru 9to5mac se tato funkce nedostala do finální verze iOS 16.5 a může být přítomna v budoucích aktualizacích.

I přesto je iOS 16.5 stále hodnotnou aktualizací, která přináší nové funkce a opravy. Ujistěte se, že jste svůj iPhone aktualizovali a využíváte všechny výhody této nové verze operačního systému.

Share.

Leave A Reply