Haptic Touch, také známý jako haptický dotyk, je funkcí, kterou uživatelé iPhone používají již několik let. Možná byste si mysleli, že Apple ji za tu dobu dokonale vyladil. Ale zdá se, že vývojáři v Cupertinu stále přicházejí s novými nápady, jak tuto funkci ještě vylepšit. S nadcházejícím iOS 17 přichází možnost dalšího nastavení Haptic Touch, která umožní ještě větší přizpůsobení této funkce podle vašich preferencí.

Dosavadní nastavení Haptic Touch nabízelo pouze dvě možnosti odezvy – rychlou a pomalou. Ty se lišily tím, jak dlouho bylo třeba podržet prst na určité části displeje, než se vykonala požadovaná akce. S příchodem iOS 17 se přidává třetí možnost – rychlá odezva. Tato nová volba je ještě rychlejší než původní „rychlá“, která byla přejmenována na výchozí nastavení. Díky této nové možnosti bude pro spuštění akce pomocí Haptic Touch stačit jen krátká doba podržení prstu na daném místě.

Toto vylepšení Haptic Touch lze vnímat jako částečný návrat k dřívější technologii nazvané 3D Touch, která umožňovala ovládání displeje pomocí tlaku. 3D Touch byl vždy rychlejší než Haptic Touch, což vedlo k určité kritice ze strany uživatelů poté, co Apple rozhodl nahradit 3D Touch právě Haptic Touch. S novou rychlou odezvou se Haptic Touch však poměrně slušně přibližuje legendárnímu 3D Touch.

Je zajímavé sledovat, jak se Apple snaží neustále zdokonalovat své funkce a poskytovat uživatelům větší možnosti přizpůsobení. Máte-li iPhone, těšte se na iOS 17 a využijte možností nového nastavení Haptic Touch, které vám umožní ještě pohodlnější a rychlejší ovládání svého zařízení.

Share.

Leave A Reply