Google Play a Apple App Store jsou mezi největšími obchody s mobilními aplikacemi na světě. Tyto platformy slouží nejen pro telefony, ale také pro tablety, chytré hodinky a televize. Jejich rozmanitost přístrojů, na kterých mohou aplikace běžet, je opravdu obrovská.

V září loňského roku provedl Google důležitou změnu v Obchodě Play. Začal zobrazovat hodnocení a recenze uživatelů na základě toho, jaké zařízení právě používají. Tato změna má logický důvod – když je aplikace špatně optimalizovaná pro tablet, ale na telefonu funguje správně, není smysluplné zobrazovat negativní reakce uživatelů na smartphonech. Tato změna přináší zřejmý benefit a vývojářům poskytuje přesnější zpětnou vazbu.

Další zajímavá změna se blíží, a to usnadnění práce pro uživatele, kteří používají více zařízení současně. Funkce nazvaná „Synchronizovat aplikace na zařízeních“ se objevila v menu Správy aplikací a zařízení. Po klepnutí na tuto funkci se zobrazí seznam všech připojených zařízení Android připojených k účtu uživatele. Tato novinka bude velmi užitečná pro ty, kteří často střídají smartphony, testují nové zařízení a podobně.

Díky této nové funkci bude blesková multiinstalace možná. Pokud zapomenete nainstalovat něco na jednom zařízení, můžete to udělat jednoduše a rychle pomocí synchronizace aplikací mezi zařízeními připojenými k vašemu účtu. Uživatel tak nemusí pamatovat, co si zapomněl nahrát do telefonu. Tato novinka zahrnuje smartphony, tablety i chytré hodinky.

Změny, které Google implementuje do Google Play, mají za cíl zlepšit uživatelskou zkušenost a usnadnit správu aplikací na různých zařízeních. Mobilní uživatelé se mohou těšit na vylepšenou synchronizaci a rychlejší instalaci aplikací na více zařízeních současně.

Share.

Leave A Reply