Google představil nový přístup k vyhledávání pomocí umělé inteligence, který označuje jako „Search Generative Experience“ (SGE). Zatímco je tato možnost omezená, někteří uživatelé ji už mají k dispozici. Následující řádky vám ukážou, jak tuto novinku zapnout.

Základní Google vyhledávání, které lidé znají a používají již léta, zůstává stejné. Ale začínají se objevovat první změny, především díky využití pokročilé umělé inteligence pro poskytování chytřejších, kontextovějších a dynamických výsledků.

Google využívá své dosavadní pokroky v oblasti AI k přepracování vyhledávání. To zahrnuje několik nových funkcí a nástrojů pod záštitou Search Generative Experience. Mezi ně patří například nové AI poháněné snímky, které rychle a kontextově reagují na váš dotaz. Namísto odkazů Google Search vygeneruje souhrn odpovědi na otázku pomocí několika zdrojů, které se zobrazí napravo.

Kromě toho je SGE navržen tak, aby usnadnil konverzaci. To znamená, že můžete pokládat další a další otázky a získávat více informací. Tato funkce je oproti standardnímu vyhledávání bez AI příjemnou změnou, protože nevyžaduje nové a alternativně formulované dotazy. Namísto toho můžete jednoduše položit rychlou následnou otázku a získat informace relevantní pro celou konverzaci.

Jak začít s Google AI Search

Vzhledem k tomu, že program je ve svých počátcích, existují některá kritéria, která musí být splněna, než uživatelé mohou funkci zapnout ve vyhledávání. Uživatelé musí být přihlášeni do Labs a být předplatitelem Google One Premium (2+ TB). Tyto omezení jsou dočasné, ale v době psaní to tak je. I když nejste předplatitel, přihlaste se do bezplatných Labs, protože toto omezení se může v budoucnu změnit.

Jak se přihlásit k nejnovějším AI funkcím v Labs

Jakmile jste přihlášeni do Labs, postupujte následovně:

  1. V Google Search – mobilní nebo web – vyhledejte ikonu Labs. Klikněte na ni nebo na ni klepněte.
  2. Hledejte kartu SGE. Klepněte na přepínač, aby byl nastaven na „on“.
  3. Klikněte na tlačítko Souhlasím.

Poté máte přístup k nové AI generativní vyhledávací zkušenosti Google. Náš přehled aktuálního stavu funkce je užitečným průvodcem jeho používáním, i když nejlepším přístupem je položit přirozené otázky, které byste normálně nemohli na Google úspěšně hledat.

Pokud nejste předplatitelem Google One, nezoufejte. Funkce SGE pravděpodobně přijde i pro ostatní, kteří se přihlásili do Labu v náhledu, ačkoli to může chvíli trvat.

Share.

Leave A Reply