Práce je důležitá součást našeho života, ale někdy se může zdát obtížné najít čas na zdravé a chutné jídlo, zejména když pracujeme celý den. Proto jsme pro vás připravili několik nápadů na zdravé a chutné recepty na oběd do práce, které vám pomohou udržet se plnými až do večera.

  1. Quinoový salát s kuřecím masem a zeleninou

Quinoa je výborný zdroj bílkovin, vlákniny a minerálů a je velmi snadno stravitelná. Stačí vařit quinou podle návodu na obalu, přidat kuřecí maso, nakrájenou zeleninu (např. papriku, rajčata, cibuli, ředkvičky) a ochutit citronovou šťávou a bylinkami podle chuti.

  1. Těstoviny s pestem a cherry rajčátky

Těstoviny jsou rychlý a snadný oběd do práce, který můžete připravit v předstihu. Stačí uvařit těstoviny podle návodu na obalu, smíchat je s pestem z bazalky, přidat nakrájená cherry rajčátka a podle chuti oregano nebo bazalku.

  1. Quiche se zeleninou a tofu

Quiche je skvělá volba pro oběd do práce, protože se dá snadno připravit a můžete ho jíst jak teplý, tak studený. Quiche můžete připravit s různými zeleninami, např. špenátem, brokolicí, cuketou, paprikou, a tofu místo sýra.

  1. Čerstvá zeleninová polévka

Zeleninová polévka je skvělý zdroj vlákniny a vitamínů a může být velmi chutná. Stačí vařit zeleninu podle chuti, např. mrkev, celer, papriku, rajčata, cibuli, do měkkého stavu, přidat koření (např. tymián, rozmarýn) a podle chuti osolit a opepřit.

  1. Quinoové placičky s tuňákem

Quinoové placičky jsou snadno přenosné a mohou se jíst i studené. Stačí smíchat quinou s tuňákem, nakrájenou cibulí a zeleninou (např. paprikou, cuketou), přidat vejce a koření podle chuti a péct na pánvi.

S těmito recepty na zdravý oběd do práce můžete být jisti, že budete mít potřebné živiny pro udržení energie po celý den. Pokud chcete být ještě více kreativní, zkuste následující tipy:

  • Přidávejte zeleninu do každého jídla: Zelenina je plná živin a vlákniny a pomůže vám udržet se plnými po celý den. Zkuste přidat zeleninu do každého jídla, např. do salátu, polévky, těstovin nebo quiche.
  • Zkuste nové druhy obilovin: Kromě quinoi existuje mnoho dalších druhů obilovin, které jsou bohaté na živiny a snadno stravitelné. Zkuste např. pohanku, bulgur nebo proso.
  • Používejte bylinky a koření pro chuť: Pokud chcete dodat vašemu jídlu na chuť, zkuste použít bylinky a koření místo soli a cukru. Např. bazalka, tymián, koriandr, kurkuma a kardamom jsou skvělé pro zvýraznění chuti.
  • Připravte si jídlo v předstihu: Pokud nemáte čas na přípravu jídla každý den, připravte si jídlo v předstihu a uložte ho v ledničce. Můžete si např. uvařit větší porci těstovin a použít je jako základ pro různé saláty.
  • Zkuste zdravé náhrady za nezdravé ingredience: Pokud vaše oblíbené jídlo obsahuje nezdravé ingredience, zkuste najít zdravé náhrady. Např. můžete použít arašídové máslo místo másla, avokádo místo majonézy nebo med místo cukru.

S těmito nápady na zdravé a chutné recepty na oběd do práce se můžete těšit na plný a produktivní den bez nutnosti vzdát se zdravého stravování.

Share.

Leave A Reply