Pokud hledáte dokonalý způsob, jak spojit osvěžující chuť malin s krémovou čokoládou, malinové nanuky v čokoládě jsou tím pravým dezertem pro vás. Tato sladká pochoutka nabízí svěží ovocnou nótu spolu s bohatou a chutnou čokoládovou polevou. Přinášíme vám nejen recept na tento lahodný dezert, ale i zajímavosti, které vás přenesou do světa smyslných chutí.

Zajímavosti o Malinových Nanucích v Čokoládě:

 1. Ovocně-Chocoládový Kontrast: Kombinace sladkých a šťavnatých malin s hladkou čokoládovou polevou tvoří dokonalou rovnováhu chutí.
 2. Výživné Maliny: Maliny jsou bohaté na vitamín C, vlákninu a antioxidanty, které podporují zdraví.
 3. Krémová Čokoláda: Kvalitní čokoláda dodává dezertu krémovou a lahodnou strukturu.

Recept na Malinové Nanuky v Čokoládě:

Ingredience:

 • 1 hrnek malin (čerstvých nebo mražených)
 • 2 lžíce cukru
 • 200 g hořké čokolády
 • 1/4 hrnku smetany ke šlehání
 • 2 lžíce másla
 • 1 lžíce medu
 • Formičky na zmrzlinu

Postup:

 1. V hrnci smíchejte maliny s cukrem a vařte na středním plameni asi 5 minut, dokud se maliny nerozpustí a nevytvoří se jamkovitá struktura. Odstavte z ohně a nechte vychladnout.
 2. Formičky na zmrzlinu naplňte malinovou směsí a vložte do mrazáku na minimálně 3 hodiny, nebo dokud nanuky nejsou zcela zmrzlé.
 3. Ve vodní lázni rozehřejte smetanu, ale nedovoľte jí vařit. Přidejte na kousky nasekanou hořkou čokoládu a nechte ji rozpustit. Přidejte máslo a med a míchejte, dokud nevznikne hladká čokoládová poleva.
 4. Nanuky opatrně vyjměte z formiček. Každý nanuk ponořte do čokoládové polevy, tak aby byl celý pokrytý. Nechte přebytečnou polevu stékat.
 5. Vrátíme nanuky zpět do mrazáku na zhruba 15 minut, aby se čokoládová poleva ztuhla.
 6. Podávejte a užívejte si osvěžující kombinaci malin a čokolády.

Malinové nanuky v čokoládě jsou dokonalým spojením sladké ovocné svěžesti a krémové čokoládové rozkoše. Tyto dezerty jsou ideální pro horké letní dny, ale mohou být vychutnány kdykoli, kdy toužíte po sladké dobrotě.

Share.

Leave A Reply