Moscow Mule je legendární a ikonický koktejl, který se stal oblíbeným po celém světě díky svému unikátnímu spojení vodky, zázvorového piva a limetky. Tento článek vám představí původ Moscow Mule, jeho charakteristické ingredience a poskytne vám jednoduchý recept na přípravu tohoto osvěžujícího a osvěžujícího nápoje, který si můžete vychutnat ve společnosti přátel.

Původ a historie: Moscow Mule vznikl v roce 1941, kdy tři přátelé – výrobce vodky, výrobce zázvorového piva a majitel restaurace – se rozhodli spojit své produkty a vytvořit unikátní koktejl. Aby podpořili prodej své vodky, vyvinuli zvláštní měděný pohár, který se stal symbolem Moscow Mule. Koktejl se brzy stal populárním, zejména díky marketingovým kampaním a zvýšenému zájmu celebrit.

Ingredience:

 • 50 ml vodky
 • 120 ml zázvorového piva
 • Čerstvě vymačkaná šťáva z poloviny limetky
 • Ledové kostky
 • Plátek limetky a větvička máty na ozdobu

Příprava:

 1. Do měděného poháru (pokud ho máte) nebo sklenice naplňte ledovými kostkami.
 2. Přidejte 50 ml vodky.
 3. Vymačkejte do poháru šťávu z poloviny limetky a přidejte ji k vodce.
 4. Doplněte pohár zázvorovým pivem a jemně promíchejte, abyste ingredience propojili.
 5. Na okraj poháru připevněte plátek limetky a větvičku máty jako ozdobu.
 6. Váš osvěžující Moscow Mule je připraven k podávání!

Variace: Moscow Mule je koktejl, který snadno umožňuje experimentovat a vytvářet různé variace. Zde jsou některé zajímavé nápady, které můžete vyzkoušet:

 • Kentucky Mule: Nahraďte vodku bourbonem pro získání bohatší a kořeněné chuti.
 • Mexican Mule: Použijte tequilu namísto vodky a přidejte do nápoje šťávu z čerstvého jalapeňa, abyste získali pikantní a exotickou verzi.
 • Irish Mule: Vyměňte vodku za irskou whiskey a přidejte do nápoje pár kapek angostury, aby se zvýšila jeho složitost a hloubka.

Závěr: Moscow Mule je koktejl, který si získal světovou popularitu svou jedinečnou kombinací vodky, zázvorového piva a limetky. Jeho osvěžující a svěží chuť je ideální pro letní večery nebo společenské události. Nyní, když znáte recept na Moscow Mule, můžete si tento ikonický nápoj připravit doma a získat tak nezapomenutelný zážitek. Pamatujte si však, že alkohol by měl být konzumován s mírou a uvědomte si své limity.

Takže si dejte do ruky měděný pohár, vytvořte svůj vlastní Moscow Mule a užijte si skvělou kombinaci ruského šmrncu a osvěžující chuti zázvoru!

Share.

Leave A Reply