Piňa Colada je koktejl plný exotické chuti a sluneční atmosféry, který nás okamžitě přenese na písčité pláže a do teplých tropických rájů. Tento článek vám představí původ Piňa Colady, její charakteristické ingredience a poskytne vám jednoduchý recept na přípravu tohoto lahodného nápoje, který vás okouzlí sladkostí ananasu a kokosovým šmrncem.

Původ a historie: Piňa Colada je nápoj, který pochází z Portorika a je součástí tamní kultury již více než sto let. Přesné okolnosti jejího vzniku jsou poněkud nejasné, ale tradičně se připisuje jako vynález portorického bartendéra Ramóna Monche Martíneze. V roce 1978 se Piňa Colada stala oficiálním nápojem Portorika a od té doby získala světovou popularitu díky svému sladkému a osvěžujícímu charakteru.

Ingredience:

 • 60 ml bílého rumu
 • 120 ml ananasové šťávy
 • 60 ml kokosového mléka
 • Ledové kostky
 • Kroužek ananasu nebo kokosová stroužka na ozdobu

Příprava:

 1. Vložte ledové kostky do mixéru a rozdrťte je na menší kousky.
 2. Přidejte bílý rum, ananasovou šťávu a kokosové mléko do mixéru.
 3. Mixujte všechny ingredience, dokud nedosáhnete hladké a krémové konzistence.
 4. Přelijte Piňa Coladu do vysoké sklenice.
 5. Na okraj sklenice připevněte kroužek ananasu nebo posypte nápoj kokosovou stroužkou jako ozdobu.
 6. Vaše lahodná Piňa Colada je připravena k podávání!

Variace: Piňa Colada nabízí také možnost experimentovat a přidat do ní osobní dotek. Zde jsou některé zajímavé variace, které můžete vyzkoušet:

 • Frozen Piňa Colada: Přidejte více ledových kostek do mixéru a servírujte Piňa Coladu ve formě zmrzlého nápoje. To vytvoří chutný a osvěžující zážitek.
 • Strawberry Piňa Colada: Přidejte několik jahod do mixéru spolu s ostatními ingrediencemi, abyste získali ovocnou a sladkou chuť.
 • Spicy Piňa Colada: Přidejte do nápoje pár kapek pálivé omáčky nebo plátek čerstvé papričky, abyste získali pikantní a exotický twist.

Závěr: Piňa Colada je koktejl, který nás okamžitě přenáší na písčité pláže a do teplých tropů. Je to nápoj plný sladkosti ananasu, kokosového šmrncu a exotických chutí, které osloví vaše smysly. Nyní, když znáte recept na Piňa Coladu, můžete si tento exotický nápoj připravit doma a dopřát si si kousek tropického ráje. Pamatujte si však, že alkohol by měl být konzumován s mírou a uvědomte si své limity.

Takže si dejte do ruky vysokou sklenici, vytvořte si svou vlastní Piňa Coladu a vychutnejte si sladký a osvěžující koktejl, který vás okouzlí exotickou atmosférou.

Share.

Leave A Reply