Máslová dýně je charakteristická svou sladkou a bohatou chutí, která nás vtáhne do atmosféry podzimu. Tato oranžová lahůdka není jen skvělou přísadou do různých pokrmů, ale také nabízí výživné přínosy. Přinášíme vám recept na přípravu máslové dýně a několik zajímavostí o tomto úžasném plodu.

Zajímavosti o Máslové Dýni:

 1. Vitamíny a Minerály: Máslová dýně je bohatá na vitamíny A, C a E, které podporují zdravou pokožku, imunitní systém a zrak. Obsahuje také minerály jako železo, draslík a hořčík.
 2. Nízkokalorická Volba: I když má sladkou chuť, máslová dýně je relativně nízkokalorická. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí sledovat svou váhu, aniž by museli zanedbat chuťové pohodlí.
 3. Více než Polévka: Máslová dýně není jen vhodná do polévek. Může být použita na přípravu různých pokrmů, jako jsou dýňové koláče, těstoviny, sladké dezerty a dokonce i nápoje.

Recept na Máslovou Dýni:

Ingredience:

 • 1 střední máslová dýně
 • Olivový olej
 • Sůl, pepř
 • Bylinky (rozmarýn, tymián) dle chuti

Postup:

 1. Máslovou dýni omyjte a rozkrojte na polovinu. Vydlabejte semena.
 2. Máslovou dýni pokapte olivovým olejem, osolte, opepřete a posypte bylinkami.
 3. Dýni položte s řezanou stranou dolů na plech vyložený pečicím papírem.
 4. Pečte v předehřáté troubě na 180 °C asi 40-50 minut, nebo dokud není měkká a snadno propíchá se vidličkou.
 5. Máslovou dýni vyndejte z trouby, nechte vychladnout a vydlabejte dužinu.
 6. Máslovou dužinu můžete použít do polévek, omáček, dezertů nebo jako přílohu k různým pokrmům.

Máslová dýně je mimořádně všestranná a nabízí nespočet možností pro kulinářskou kreativitu. Její sladká chuť a výživné přínosy ji činí oblíbenou volbou nejen v podzimní sezóně. Přidávejte ji do svých pokrmů a objevujte nové chuťové dimenze i prospěšné živiny.

Share.

Leave A Reply