Daiquiri je ikonický koktejl s osvěžující chutí a tropickým šmrncem, který se stal světoznámým díky svému jednoduchému receptu a vynikající kombinaci rumu, citronové šťávy a cukru. Tento článek vám představí historii Daiquiri, jeho charakteristické ingredience a poskytne vám jednoduchý recept na přípravu tohoto nápoje, který vás přenese do slunného tropického ráje.

Původ a historie: Daiquiri se svým původem odvolává na stejnojmennou pláž na Kubě. První zmínky o tomto koktejlu se objevují v první polovině 20. století, když americký inženýr Jennings Cox spojil rum, citronovou šťávu a cukr, které měl k dispozici, a vytvořil tak tento jedinečný nápoj. Později se Daiquiri stal oblíbeným mezi Američany, zejména díky Hemingwayově lásky k tomuto koktejlu.

Ingredience:

 • 60 ml světlého rumu
 • 30 ml čerstvě vymačkané citronové šťávy
 • 15 ml jednoduchého sirupu (smíchejte stejné množství cukru a vody)
 • Ledové kostky
 • Plátek citronu nebo kiwi na ozdobu

Příprava:

 1. Do shakeru naplňte ledovými kostkami.
 2. Přidejte světlý rum, čerstvě vymačkanou citronovou šťávu a jednoduchý sirup.
 3. Důkladně protřepte, aby se všechny ingredience spojily a koktejl zchladil.
 4. Načněte ledovými kostkami koktejlové sklenice a přelijte do ní obsah shakeru.
 5. Na okraj sklenice připevněte plátek citronu nebo kiwi jako ozdobu.
 6. Váš osvěžující Daiquiri je připraven k podávání!

Variace: Daiquiri je také koktejl, který nabízí možnost experimentovat s různými příchutěmi a ingrediencemi. Zde jsou některé zajímavé variace, které můžete vyzkoušet:

 • Frozen Daiquiri: Přidejte do shakeru více ledu a místo protřepání vytvořte z nápoje směs s hladkou konzistencí. Tím získáte chutný zmrzlý Daiquiri.
 • Strawberry Daiquiri: Přidejte do nápoje čerstvé jahody a míchejte je spolu s ostatními ingrediencemi. Tím získáte sladkou a ovocnou variantu.
 • Mango Daiquiri: Nahraďte část citronové šťávy čerstvou šťávou z manga a vytvořte osvěžující tropickou verzi tohoto koktejlu.

Závěr: Daiquiri je osvěžující a tropický koktejl, který vám přinese chvilku slunečního ráje s každým douškem. Jeho jednoduchý recept a vynikající kombinace rumu, citronové šťávy a cukru ho činí oblíbeným po celém světě. Nyní, když znáte recept na Daiquiri, můžete si tento exotický nápoj připravit doma a vychutnat si chuť Karibiku. Pamatujte si však, že alkohol by měl být konzumován s mírou a uvědomte si své limity.

Takže si dejte do ruky shaker, vytvořte si svůj vlastní Daiquiri a nechte se unést do slunného tropického ráje plného osvěžení a lahodnosti!

Share.

Leave A Reply