Zvuk metalu (v originále Sound of Metal) je hluboce emotivní a průlomový film, který s bravurou zkoumá životní změnu a ztrátu. Představuje nám příběh Rubena, bubeníka v metalové kapele, který se musí vypořádat se ztrátou sluchu.

Příběh

Film je v podstatě příběhem o změně a přijetí. Ruben, který žije pro svou hudbu a miluje ruch života na turné, je náhle konfrontován se svou hluchotou. Jak se pokouší vyrovnat se svým novým stavem, prochází složitou cestou popírání, zlosti, strachu a nakonec akceptace.

Sound of Metal zachází se svým námětem s ohromnou citlivostí a respektem. Nezlehčuje ani nezveličuje zážitky lidí s postižením sluchu, ale místo toho ukazuje autentický obraz toho, co znamená ztratit základní smysl.

Režie a scénář

Režie a scénář jsou neuvěřitelně silné. Darius Marder vede diváka skrz Rubenův život s takovým smyslem pro realitu, že se nelze ubránit citovému propojení s hlavní postavou. Příběh je emotivně nabitý a plný životních pravd, které odhaluje nejen prostřednictvím dialogů, ale také prostřednictvím silných obrazů a zvukového designu.

Herecké výkony

Riz Ahmed jako Ruben předvádí mistrovský výkon. Jeho schopnost vyjádřit Rubenovu bolest, strach, zmatek a nakonec i mír prostřednictvím svého výrazu a tělesného jazyka je absolutně ohromující. Ahmed se zaslouží o to, že Ruben je postava, kterou si diváci nejen zapamatují, ale i ke které cítí hluboký soucit.

Závěr

Zvuk metalu (Sound of Metal) je film, který by měl vidět každý. Je to silný a dojemný příběh o ztrátě, změně a akceptaci, který je podpořen vynikajícím hereckým výkonem a režií. Je to film, který vás nenechá lhostejným a který vás možná donutí přemýšlet o vlastním životě a prioritách.

Share.

Leave A Reply