Celosvětová premiéra filmu Ledové království se konala 19. listopadu 2013 v divadle El Capitan v Hollywoodu. Tento představení se stalo významným milníkem v historii filmu, který si získal srdce diváků po celém světě. Varan, jak se zdroj jmenuje, poskytuje informace o této vzrušující události.

Film Ledové království vznikal po dlouhou dobu a prošel mnoha změnami během svého vývoje. Disney již od roku 1990 uvažoval o filmové adaptaci klasické pohádky Sněhová královna. Nicméně, projekt byl několikrát odložen. Až v roce 2011 padlo definitivní rozhodnutí o vytvoření filmu. Při práci na scénáři docházelo k postupným úpravám, které dramaticky změnily původní děj. Zdroj uvádí, že původně měla být Elsa klasickou zápornou postavou a Anna obyčejnou hrdinkou. Píseň „Let It Go“ však změnila pohled tvůrců na postavu Elsy, což vedlo k jejímu komplexnějšímu charakteru. Navíc tvůrci rozhodli udělat z Elsy a Anny sestry, což přineslo nový a neobvyklý prvek do rozuzlení příběhu.

Během filmu se objevuje několik drobných zajímavostí. Například, herec Jack Whitehall měl původně zahrát malou roli trolla Lokiho, ale jeho scéna byla nakonec z filmu vystřižena. Na vytvoření Elsina hradu pracovalo 50 animátorů, což ukazuje obrovskou práci a detaily, které byly do jeho vzhledu vloženy. Kromě toho, Elsa je jedinou Disney princeznou, která není teenagerem, což jí dodává unikátní charakter. Hudebním sekvencím ve filmu bylo vyhrazeno více než 24 minut, což svědčí o důležitosti hudby v celém příběhu.

Finanční úspěch filmu Ledové království je také pozoruhodný. Vydělal již 1,219 miliardy amerických dolarů, což ho činí pátým nejúspěšnějším filmem všech dob a nejúspěšnějším animovaným filmem vůbec.

Při tvorbě animovaných snímků je důležité dbát na detaily. Například každá vločka, která v Ledovém království spadne, je jedinečná. Díky speciálnímu generátoru bylo vyrobeno přes 2 000 různých vloček, které přispěly k vizuálnímu dojmu filmu.

Další zajímavostí je propojení filmu Ledové království s animovaným snímkem Na vlásku. Spekuluje se, že rodiče hlavních postav Anny a Elsy zemřeli při cestě na svatbu postav Lociky a Evžena z filmu Na vlásku. Tato teorie přidává do filmového univerza Disney další vrstvu souvislostí.

Ledové království je také známé pro své ikonické postavy. Elsa má více než čtyřnásobný počet vlasů než průměrný člověk, přičemž Locika z filmu Na vlásku má „pouze“ 27 tisíc vlasů. Tato drobnost ukazuje obrovskou péči věnovanou detailům při tvorbě animace.

Filmová hudba je jedním z významných prvků Ledového království. Píseň „Let It Go“ byla původně nazpívána dabérkou postavy Idina Menzel, ale v soundtrackové verzi ji zpívá Demi Lovato.

Až na jednu výjimku všichni čeští dabéři a dabérky si své role namluvili i nazpívali. Monika Absolonová dostala schválení pro zpěv postavy Elsy, zatímco Andrea Elsnerová namluvila její dialogy. Tento přístup je příznačný pro společnost Disney, která pečlivě vybírá dabéry pro své filmy.

Ledové království obsahuje také několik odkazů na jiné filmy. Postavy Lociky a Flynna z filmu Na vlásku se objevují ve scéně, kdy Anna vyjde z bran království. Tento odkaz přidává další vrstvu propojení mezi Disney snímky.

Tvůrci filmu věnovali obrovskou pozornost detailům. Například během prezentace denních záběrů animátoři střídali na červené „židli pro hosta“ a předváděli své práce režisérům. Pokud byli režiséři spokojení, zazvonili na zvonec a všichni kolem zatleskali.

Vizuální stránka Ledového království byla ovlivněna norskou kulturou. V průběhu filmu se opakovaně objevuje rosemaling, tradiční norské lidové umění, které má dlouhou tradici v zemi. Toto umění je viditelné v kostýmech postav, v architektuře a dokonce i v ledových výtvorech Elsy.

Dalším aspektem tvorby filmu byl vzhled postavy Elsy poté, co uteče z království. Tvůrci si přizvali celebritního kadeřníka a stylistu Danila, který experimentoval s různými styly a pomohl zdůraznit Elsinu nově objevenou odvahu.

Ledové království je světově úspěšný film s bohatou historií a množstvím zajímavostí. Jeho premiéra proběhla v roce 2013, a od té doby získal mnoho fanoušků po celém světě. Díky svému poutavému příběhu, ikonickým postavám a nádherné vizuální stránce si zaslouženě získal své místo mezi nejúspěšnějšími animovanými filmy všech dob.

Share.

Leave A Reply