Fanoušci franšízy Mortal Kombat mají důvod k oslavě, neboť začalo natáčení druhého dílu nově nastartované filmové série. Tuto radostnou zprávu oznámil producent James Wan, který vyjádřil svůj nadšení pro připravovaný projekt. Navazujíc na úspěch prvního filmu, který měl premiéru v roce 2021, se tvůrci těší, že přinesou divákům ještě více napínavých akčních scén a oblíbených postav na plátna kin.

Původní film Mortal Kombat, který byl uveden v roce 1995, se úspěšně přizpůsobil populární videohře a vynesl celosvětově úctyhodných 122 milionů dolarů při rozpočtu 20 milionů dolarů. Režíroval ho Paul W. S. Anderson, který se později proslavil sérií Resident Evil, další adaptací oblíbené počítačové hry s Millou Jovovich v hlavní roli. Film zaujal diváky intenzivními souboji a nezapomenutelnými postavami.

Na místo režiséra se vrací Simon McQuoid, talentovaný filmař, který stál za prvním dílem. Společně s ním pracuje jako scenárista Jeremy Slater, známý díky své práci na televizních seriálech Moon Knight a Vymítač ďábla. Jejich kombinovaná expertiza slibuje zajímavý příběh, který uspokojí jak fanoušky her, tak nové diváky série.

Ohledně obsazení druhého dílu Mortal Kombat byly oznámeny nové informace, které vyvolaly vzrušení mezi fanoušky. Mezi potvrzené herce patří Martyn Ford (Shao Kahn), Desmond Chiam (král Jerrod), Ana Thu Nguyen (královna Sindel) a Damon Herriman (démon Quan Chi). Herriman v předchozím filmu z roku 2021 propůjčil svůj hlas postavě Kabala. Tvůrci rovněž potvrdili účast hvězdných jmen jako je Karl Urban (Johnny Cage), Tati Gabrielle (Jade) a Adeline Rudolph (Kitana). Ve filmu by se měl objevit také Baraka, nevypočitatelný násilník z rasy Tarkatanů z Outworldu. Autoři však zatím tají přesný průběh příběhu, což diváky nechává netrpělivě očekávat, co je čeká.

Pandemie a omezené možnosti promítání ve filmech znemožnily prvnímu filmu Mortal Kombat z roku 2021 dosáhnout vyššího výdělku v kinech. Přesto se podařilo celosvětově vybrat téměř 85 milionů dolarů při rozpočtu 55 milionů dolarů. Snímek byl také zároveň promítán na platformě HBO Max, kde si ho během premiérového víkendu zhlédlo téměř 4 miliony domácností, což představovalo historický rekord pro tuto streamovací službu.

S druhým filmem série Mortal Kombat nyní ve fázi natáčení, mohou fanoušci očekávat další akční dobrodružství, které zachovává ducha oblíbené videoherní série. Jak obsazení tak tvůrci se usilovně snaží přivést tento vysoce očekávaný projekt k životu a diváci po celém světě netrpělivě čekají, až se opět ocitnou ve světě Mortal Kombat a budou svědky epických soubojů svých oblíbených postav na velkém plátně.

Share.

Leave A Reply