Lidstvo je konfrontováno s největším soupeřem v novém sci-fi filmu od režiséra Garetha Edwardse, nazvaném Stvořitel. Po sedmi letech od premiéry Rogue One: Star Wars Story se Edwards vrací se svým nejnovějším dobrodružným projektem, který slibuje atmosférický, napínavý a vizuálně ohromující zážitek.

Film Stvořitel nás zavede do postapokalyptického světa, který je zničen válečným konfliktem mezi lidmi a umělou inteligencí. Hlavní postavou je bývalý agent speciálních jednotek Joshua, který je posedlý nalezením a zničením tajemného Stvořitele – architekta pokročilé umělé inteligence. Jeho úkol se však stává komplikovaným, když se musí rozhodnout, zda zabít nebo chránit umělou inteligenci, která přijímá podobu dítěte. Joshua tak čelí morálním a etickým dilematům, které souvisí s vytvořením nové formy života.

V rámci Stvořitele se budou prolínat hluboké otázky o morálce a důsledcích vytvoření umělé inteligence. Film přináší epické akční scény, které jsou doprovázeny dechberoucími vizuálními efekty a precizním nasnímáním, které náležitě podtrhují intenzivní atmosféru příběhu. Hlavní roli Josha ztvárňuje talentovaný herec John David Washington, který se proslavil svými výkony v filmech BlackKkKlansman a Tenet. Ve filmu se rovněž objeví další vynikající herci, jako jsou Gemma Chan, Allison Janney, Ralph Ineson a Ken Watanabe.

České publikum se může těšit na premiéru filmu Stvořitel od 5. října, zatímco americké publikum si jej bude moct užít o týden dříve. Tento sci-fi snímek slibuje intenzivní a provokativní zážitek, který zasáhne diváky jak svým vizuálním provedením, tak i hloubkou předkládaných otázek ohledně umělé inteligence a jejího vlivu na lidskou společnost.

Share.

Leave A Reply