Filmoví nadšenci se mohou těšit na epický historický snímek Napoleona, který přichází od renomovaného režiséra Ridleyho Scotta. První trailer, zveřejněný filmovým studiem Sony Pictures Entertainment, představuje ohromující vizuální podívanou s Joaquinem Phoenixem v hlavní roli jako Napoleonem Bonapartem. Scott a Phoenix se již dříve spojili při natáčení oscarového Gladiátora z roku 2000, kde Phoenix ztvárnil římského císaře Commoda.

Ridley Scott, který je nyní pětaosmdesátiletý, se s tímto filmem vrací ke svému zálibě v historických akčních eposech, jako jsou například jeho předchozí snímky 1492: Dobytí ráje a Království nebeské. Česká kina budou mít možnost uvést Napoleonaa 23. listopadu.

Film se zaměřuje na příběh Napoleona Bonaparta, který žil v letech 1769 až 1821. V průběhu Velké francouzské revoluce se Napoleon vypracoval na generála a následně se stal císařem, ovládajícím většinu západní Evropy. Nicméně jeho pád a následný odchod do vyhnanství byl stejně rychlý.

Podle serveru Variety.com nabídne tento film „originální a osobní pohled na Napoleonovy začátky a jeho strmý, bezohledný vzestup na trůn, vše viděno skrze jeho vášnivý a často explozivní vztah s manželkou a jedinou opravdovou láskou Joséphine“. Autoři se snaží divákům přiblížit Napoleonovy nejslavnější bitvy, jeho taktické uvažování a složitou osobnost. „Byl bych první, kdo přizná chybu. Ale já chyby nedělám,“ prohlašuje protagonist ve traileru.

V roli Napoleona se představí osmačtyřicetiletý Joaquin Phoenix, který se proslavil díky svým účinkováním ve filmech jako Walk The Line, Mistr a Joker. Jeho manželku Joséphine de Beauharnais ztvárnila Vanessa Kirby, známá ze série Mission: Impossible a předloňského dramatu Střípky ženy.

„Napoleon mě vždy fascinoval. Přišel s prázdnýma rukama, ale nakonec ovládl svět,“ prozradil režisér Ridley Scott časopisu Deadline. Podle Scotta Napoleon vedl nejen vojenské bitvy, ale současně vedl i válku lásky s manželkou, která mu byla nevěrná. „Původně chtěl ovládnout svět, aby získal její lásku. Když tohle nebylo možné, rozhodl se ovládnout svět, aby ji zničil. Nakonec však zničil sám sebe,“ dodal Scott.

Scénář k filmu napsal David Scarpa, který je známý ze snímku Všechny prachy světa. Po světové premiéře v kinech bude mít Napoleon následně své místo na video-on-demand platformě Apple TV+.

Share.

2 komentáře

Leave A Reply