Fanoušci bollywoodských filmů, Indie a starického humoru se mohou opět těšit na svůj podíl zábavy. Netflix přichází s překvapením v podobě krimi komedie s nezvyklým názvem „Kathal: Záhada chlebovníku“ (Kathal: A Jackfruit Mystery). Už samotná upoutávka slibuje spoustu legrace, chytlavých melodií a zábavy.

Hlavní postavou je mladá policistka Mahima (Sanya Malhotra), která je pověřena mocným politikem, aby vyřešila případ ukradených chlebovníků z jeho zahrady. Přestože je případ spíše absurdní, Mahima ho bere vážně a používá všechny dostupné prostředky k nalezení ukradených plodů, i přes všechny výzvy, které jí přitom čelí.

Příběh je inspirován skutečnými událostmi, ale odehrává se ve fiktivním městě Moba. Film poukazuje na důležitost povinnosti, odpovědnosti a role policejních orgánů při prosazování zákona a udržování pořádku ve společnosti. Když se Mahimě podaří získat zpět chlebovníky, nastolí tím ve společnosti spravedlnost. Je však poněkud komické, že se jedná pouze o ovoce.

V jižní Indii se chlebovník nazývá kathal a vegetariánské domácnosti jej považují za skvělou náhradu masa. Film „Kathal: Záhada chlebovníku“ satirizuje zpravodajská média, politickou korupci a slepou víru. Má potenciál být osvěžujícím zpestřením mezi obvyklými bollywoodskými akčními filmy. Samozřejmě, jako je zvykem v bollywoodských filmech, nechybí chytlavá hudba, kterou vytvořili Ram Sampath a Amishra.

Tento celovečerní film je režijním debutem Yashowardhana Mishry, který řekl: „Každá postava byla vytvořena s mimořádnou promyšleností a hloubkou, což dalo každé z nich obrovské spektrum charakterových skic, s nimiž jsem mohl pracovat, což mi pomohlo oživit všechny aspekty filmu. Jsem nesmírně poctěn tím, že se tento příběh prostřednictvím Netflixu

Share.

1 komentář

Leave A Reply