Film Titanic je jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších filmů všech dob. Tento epický romantický film, který režíroval James Cameron, vypráví tragický příběh lodi Titanic a dvou mladých lidí, kteří se na ní zamilovali. Ale kolik toho víte o tom, co se odehrávalo za kulisami tohoto filmového hitu? Připravili jsme pro vás deset fascinujících faktů, které vám možná o filmu Titanic prozradí něco nového.

  1. Nejdražší film 20. století: Titanic byl nejdražším filmem 20. století s rozpočtem 200 milionů dolarů.
  2. Reálné ztvárnění: Režisér James Cameron chtěl, aby byl film co nejvíce autentický, a tak se rozhodl pro reálné ztvárnění lodě Titanic včetně interiérů a exteriérů.
  3. Největší nádrž na vodu: Pro natáčení scén s potopením lodi byla postavena speciální nádrž, která byla v té době největší na světě.
  4. Kate Winslet a Leonardo DiCaprio: Kate Winslet a Leonardo DiCaprio, kteří hrají hlavní role, se stali celosvětově známými díky tomuto filmu.
  5. Kate Winslet onemocněla během natáčení: Kate Winslet onemocněla zápalem plic, pravděpodobně kvůli dlouhým hodinám stráveným v chladné vodě. Většina ostatních členů obsazení nosila pod oblečením neopren, ale ona ne, pravděpodobně proto, že by to bylo vidět nebo by to vytvářelo další objem.
  6. Matthew McConaughey měl hrát hlavní mužskou roli: Matthew McConaughey byl původně favoritem pro hlavní mužskou roli, ale díky podpoře Jamese Camerona získal roli Leonardo DiCaprio.
  7. Role Molly Brown: Role nesinkovatelné Molly Brown byla nabídnuta Reba McEntire, ale kvůli předchozím závazkům musela odmítnout. Roli nakonec získala držitelka Oscara Kathy Bates.
  8. Oscarové ocenění: Film získal 11 Oscarů, včetně ceny za nejlepší film a nejlepší režii.
  9. Nejvýdělečnější film: Titanic byl nejvýdělečnějším filmem všech dob až do roku 2009, kdy ho překonal další Cameronův film Avatar.
  10. Reálné ztvárnění potopení: Scéna potopení lodi byla natáčena tak, jak se skutečně stalo – loď se nejdříve zvedla do vzduchu a poté se ponořila do vody.

Doufám, že vám tyto informace přinesly nový pohled na tento ikonický film.

Share.

Leave A Reply