„Přelet nad kukaččím hnízdem“ je jedním z nejvýznamnějších filmů v historii kinematografie. Tento film, který režíroval Miloš Forman a v hlavní roli se představil Jack Nicholson, je dodnes považován za mistrovské dílo. Ale kolik toho víte o tom, co se odehrávalo za kulisami? Zde je deset fascinujících faktů o filmu „Přelet nad kukaččím hnízdem“.

  1. Film „Přelet nad kukaččím hnízdem“ je jedním z mála filmů, které vyhrály pět hlavních Oscarů: Nejlepší film, Nejlepší režie (Miloš Forman), Nejlepší herec (Jack Nicholson), Nejlepší herečka (Louise Fletcher) a Nejlepší adaptovaný scénář (Lawrence Hauben a Bo Goldman).
  2. První osobou v duševní nemocnici, se kterou se McMurphy setkal, aby diskutoval o svém pobytu jako pacient, byl Dr. John Spivey, kterého hrál Dean R. Brooks.
  3. V úvodním tématu je slyšet neobvyklý hudební nástroj – hudební pila.
  4. Autor knihy ‚Přelet nad kukaččím hnízdem‘ je Ken Kesey.
  5. Pacienti sázeli cigarety, když hráli karty.
  6. Přísnou a striktní sestru, která se tak rozčílila na pana McMurphyho, že nařídila lobotomii, hrála Louise Fletcher.
  7. Danny DeVito neudělal svůj filmový debut v ‚Přelet nad kukaččím hnízdem‘. Byl v jiných filmech předtím, ale toto byla Dannyho první pamatovatelná role.
  8. Jméno asistentky sestry Ratched je slečna Pilbow.
  9. Danny DeVito hrál postavu, která se pokusila podvádět při hraní Monopoly, když na Boardwalk umístil hotel.
  10. Film „Přelet nad kukaččím hnízdem“ byl natočen v Oregon State Hospital v Salem, Oregon, což je skutečná duševní nemocnice.

Tyto fakta ukazují, jak fascinující a komplexní je tvorba filmu. „Přelet nad kukaččím hnízdem“ je skvělým příkladem toho, jak detaily a pečlivé plánování mohou vytvořit nezapomenutelný filmový zážitek.

Share.

Leave A Reply