V pátek se blíží největší kulturní událost roku – Festival v ulicích, který slibuje ještě větší a lepší zážitky než loni! Hlavní třída v Porubě bude ovládnuta hudbou, tancem, živými monstry, klauny, ohnivými lidmi a především davy nadšených lidí. Letošní festival se rozprostře na ještě větší ploše, a to od místa zvaného Florida u „kruháku“ až nahoru po třídu 17. listopadu. Na programu budou dvě velké akce – Czech Music Crossroads a Festival v ulicích Art & Life.

Festival v ulicích slibuje neuvěřitelnou podívanou, která stojí za to. Na programu bude spousta skvělé hudby, kterou připravuje tým festivalu Colours of Ostrava v čele se Zlatou Holušovou. Kromě toho se můžete těšit na letní atmosféru, průvody monster, večerní ohňovou show a mnoho pouličních umělců. Festival nabídne také spoustu zábavy pro všechny věkové kategorie.

Letošní festival začne již ve čtvrtek v domě kultury Poklad, kde se uskuteční devátý ročník festivalu Czech Music Crossroads. Na tomto festivalu se představí 16 interpretů z špičky současné světové hudby, world music, jazzu a alternativy. Koncerty jsou zcela zdarma a navíc představí nejen české, slovenské a polské hudební scény, ale i projekty ze Španělska a Slovinska.

Velkou novinkou je, že některé kapely a muzikanti z festivalu Czech Music Crossroads vystoupí také na Festivalu v ulicích Art & Life. Očekává se, že na těchto akcích se sejdou davy lidí ještě větší než loni. Jejich vstup na festival je zcela zdarma. Těšit se můžete na úžasnou atmosféru, pestrou nabídku hudebních scén a mnoho dalších atrakcí.

Na Festivalu v ulicích se představí více než 250 umělců pouličního divadla, muzikantů a kumštýřů. Na vás čekají ohňová show, provazochodci, komické show s kouzelnickými triky, živé pohádky, taneční zóna a mnoho dalšího. Pro děti jsou připravena divadla, workshopy a obří kinetická galerie s živou hudbou. Nemůžeme zapomenout ani na vinný, čajový a dýmkový festival, který potěší milovníky dobrého pití.

Přijďte se nechat unést atmosférou Festivalu v ulicích, který slibuje nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu. Užijte si množství hudby, zábavy a neuvěřitelných atrakcí na jednom místě. Letošní festival bude prostě nezapomenutelný!

Share.

Leave A Reply