Jedním z nejvýraznějších a nejuznávanějších titulů od studia FromSoftware je Bloodborne. I přes svou popularitu a vášnivou fanouškovskou základnu však stále chybí oficiální verze pro PlayStation 5 a PC. Navíc původní verze hry byla uzamčena na snímkovou frekvenci 30 fps, což mnohé hráče a fanoušky zklamalo. Avšak komunita se nenechává zastavit a hledá cesty, jak tuto situaci změnit.

V poslední době se hra Bloodborne dostala do středu pozornosti, a to díky práci Lance McDonalda, známého moddera, hackera a dataminera, který se již dříve zabýval úpravami her ze série Souls a dalšími projekty. V roce 2020 vytvořil mod umožňující hru běžet na 60 fps, který prezentoval na upravené konzoli PlayStation 4 Pro. O rok později tento mod zveřejnil, když Sony nepřicházelo s oficiálními změnami týkajícími se hry. I když byla mezitím uvedena na trh nová generace konzolí, fanoušci se začali ptát, zda by bylo možné dosáhnout podobného vylepšení i na PlayStationu 5. A ukazuje se, že odpověď je ano.

McDonald však není sám, kdo se snaží oživit Bloodborne. Uživatel s přezdívkou Illusion využil McDonaldova 60fps modu a portoval jej tak, aby fungoval na běžném PlayStationu 5. To samozřejmě vyžadovalo určitý stupeň hackování. Oproti modifikaci pro PlayStation 4, která snižovala rozlišení na 720p, Illusionova verze zachovává plné rozlišení 1080p. Hackování nové konzole od Sony již není neznámou oblastí, ale stále to zůstává velkou výzvou pro běžné hráče.

Zůstává otázkou, proč Sony neposkytuje oficiální podporu pro takovéto modifikace. Hráči stále doufají, že studio umožní tuto radostnou změnu oficiálním způsobem, možná dokonce s verzí hry pro PC, kterou mnozí volají po delší dobu. Přestože si hráči mohou nyní užívat Bloodborne na PlayStationu 5 s 60 fps a 1080p rozlišením díky komunitním úpravám, pořád zůstává naděje na oficiální aktualizaci od tvůrců, která by otevřela nové možnosti pro tento vynikající titul.

Share.

Leave A Reply