Doba, kdy každý významný vydavatel musel mít svůj vlastní herní klient, se postupně vytrácí, ale přesto stále existuje několik menších platformí vedle gigantů jako Steam a Epic Store. Jednou z těchto služeb je Battle.net, která slouží jako domov pro hry od společností Activision a Blizzard. Avšak tato situace se brzy změní, neboť Blizzard se rozhodl postupně uvádět své hry i na Steam. A jako první krok v tomto směru přichází 10. srpna Overwatch 2.

Tentokrát nebude Steam jen prostředníkem, jak to máme například u her od Ubisoftu, kde stejně nemůžeme obejít klienta Ubisoft Connect. Overwatch 2 plně využije všechny možnosti, které Steam nabízí, včetně achievementů a seznamů přátel. Samozřejmě, pro hraní budete stále potřebovat Battle.net účet.

Co se týče příchodu dalších Blizzard her na Steam, zatím nemáme konkrétní informace. Blizzard nám slíbil, že nám vše oznámí, až nastane ten správný čas. Nicméně, Battle.net zůstává pro společnost stále prioritou. Přesto se však jedná o dobrý krok, zejména s ohledem na nedávno oznámený Steam Deck. Existují sice způsoby, jak na něm hrát Blizzard hry, jako je například nové Diablo, ale s oficiální podporou od Steamu by to bylo mnohem jednodušší a pohodlnější.

Těšíme se na to, jakým směrem se Blizzard a Steam vydají v budoucnosti. Možná nám přinesou další překvapení a možnosti pro hráče, a to je vždy jen dobře. Buďme tedy netrpěliví a uvidíme, co nás čeká v této nové fázi spolupráce mezi Blizzardem a Steamem.

Share.

Leave A Reply