James Cameron je zpět s pokračováním svého vizuálně ohromujícího filmu Avatar, tentokrát s podtitulem The Way of Water. Tento film je očekávaným pokračováním, které se nesnaží jen navázat na úspěch svého předchůdce, ale také ho překonat. Ale jak se mu to daří?

Film Avatar: The Way of Water nás znovu zavádí do světa Pandora, kde se setkáváme s některými starými známými tvářemi a také s novými postavami. Cameron nás opět vtahuje do svého detailně propracovaného světa, který je plný vizuálních zázraků a neuvěřitelných krajin.

Jared Mobarak z Hey, Have You Seen …? píše: „Můžeme přijmout jednoduchou pomstu, protože nás to nechá znovu seznámit s Pandorou. Cameron nás zpět uklidňuje konfliktem, na který nemusíme vynakládat příliš mnoho energie, abychom mohli absorbovat všechno ostatní na pozadí.“ (8/10)

Nicméně, někteří kritici se shodují, že příběh filmu je slabší stránkou. Matt Brunson z Film Frenzy komentuje: „Řeknu to takto pro Jamese Camerona: V tomto bodě může dát své jméno na starý tisk Plan 9 From Outer Space, znovu ho vydá jako Avatar 3: The Way of Outer Space, a neustále ho hypovat, dokud nepřekročí miliardovou hranici a nenasbírá ceny.“ (2/4)

Filipe Freitas z Always Good Movies dodává: „To je názorný příklad, kde vizuální spektákl (může ohromit, ale také unavit) polyká nevýrazný příběh.“ (2.5/5)

Nicméně, film má také své obdivovatele. Marriska Fernandes z Exclaim! píše: „Avatar: The Way of Water je nic menšího než kinematografický zázrak, který převažuje svého předchůdce na mnoha frontách.“ (9/10)

Bob Chipman z Moviebob Central dodává: „Nelze popřít: Zkušenosti se počítají.“ (8/10)

Corey Chichizola z CinemaBlend dodává: „Diváci čekali 12 let, aby konečně dorazilo pokračování Camerona. Naštěstí jeho čas přišel a Avatar: The Way of Water nezklame.“ (4.5/5)

Marie Asnerz Phantom Tollbooth dodává: „James Cameron to opět dokázal.“ (4/5)

Nicméně, někteří kritici byli zklamáni. Carolyn Hinds z Mediaversity Reviews komentuje: „Je škoda, že ženské postavy se od prvního filmu, který vyšel před více než desetiletím, zhoršily.“ (F)

Travis Johnson z Mr. Movie’s Film Blog poznamenává: „Ale film, přes svou škálu a nadbytek, přes své detailně zpracované prostředí, se cítí nafouklý a méně než souhrn jeho částí.“

Celkově se zdá, že Avatar: The Way of Water je vizuálně ohromující pokračování, které někteří kritici považují za hodné svého předchůdce. Přesto se zdá, že někteří kritici cítí, že příběh a postavy nejsou tak silné jako v prvním filmu. Je jasné, že tento film je stále vizuálním zážitkem, který stojí za to vidět, ale někteří diváci mohou být zklamáni, pokud očekávají stejnou hloubku příběhu a postav jako v prvním filmu.

Share.

Leave A Reply