Film John Wick, který se stal kultovním hitem díky své akci, stylu a charismatickému výkonu Keanu Reevese, je plný zajímavých detailů a skrytých klenotů. Zde je deset fascinujících faktů o tomto moderním akčním klasiku, které možná nevíte.

  1. Keanu Reeves dělal většinu svých kaskadérských kousků: Podle samotného Keanu Reevese, který hraje hlavní postavu Johna Wicka, provedl 90% vlastních kaskadérských kousků ve filmu.
  2. Rychlé učení bojových scén: Keanu Reeves se naučil a zapamatoval bojovou sekvenci v nočním klubu v den, kdy byla scéna natáčena.
  3. Spojení s Matrixem: Režisér Chad Stahelski byl Keanu Reevesovým kaskadérským dvojníkem v Matrixových filmech.
  4. Detaily v kostýmech: Před začátkem akce nosí John Wick své hodinky typickým způsobem. Ale když se připravuje na bitvu, otočí je na vnitřní stranu zápěstí. To dělají vojáci, aby viděli čas při držení pušky a aby se vyhnuli odrazům od skla, které by mohly prozradit jejich pozici.
  5. Natáčení při nemoci: Podle komentáře režisérů, když natáčeli bojovou sekvenci v nočním klubu, měl Keanu Reeves chřipku a teplotu 40°C. „Nedokázali jsme ho přimět, aby si sedl,“ řekl Chad Stahelski. „Prostě dělal jeden záběr za druhým.“
  6. Význam jména: Jméno John Wick je v ruském podsvětí synonymem pro smrt.
  7. John Wick a jeho auto: Auto, které John Wick ve filmu jezdí, je Mustang Mach 1 z roku 1969.
  8. John Wick a jeho pes: Pes, který hraje významnou roli ve filmu, je Beauceron, což je francouzské plemeno známé pro svou inteligenci a všestrannost.
  9. John Wick a jeho zbraně: John Wick ve filmu používá různé zbraně, včetně pistole Heckler & Koch P30L s úpravou od společnosti Taran Tactical Innovations.
  10. John Wick a jeho oblek: Oblek, který John Wick nosí ve filmu, je vyroben z kevlaru.
Share.

Leave A Reply