Psi jsou největšími přáteli člověka a většina z nás si potrpí na to, aby byli naši psi nejen hezcí, ale i chytří. Pokud máte rádi inteligentní psy, rádi se učíte a cvičíte s nimi, potěší vás seznam nejchytřejších psích plemen. V tomto článku se podíváme na deset nejinteligentnějších psích plemen na světě, jaké psi patří mezi nejinteligentnější a také zajímavosti o nejchytřejších psích plemenech.

Nejchytřejší psí plemena: Top 10

  1. Hraniční kolie
  2. Učenlivý pudl
  3. Věrný německý ovčák
  4. Výborný retriever
  5. Ostří doberman
  6. Vynikající papillon
  7. Chytrý španěl
  8. Nadaný bígl
  9. Výjimečný rotvajler
  10. Ochotný a učenlivý boxer

Tento seznam byl sestaven na základě různých výzkumů, které zkoumají schopnost psů učit se a řešit složité úkoly.

Jací psi patří mezi nejinteligentnější?

Pro zjištění, jací psi jsou nejinteligentnější, se používá speciální test inteligence psů, který byl vyvinut psychologem Stanley Corenem. Tento test zkoumá různé schopnosti psů, jako je poslušnost, učenlivost, schopnost řešit problémy a komunikace s člověkem. Na základě tohoto testu byly vybrány nejchytřejší plemena.

Zajímavosti o nejchytřejších psích plemenech

Hraniční kolie jsou považovány za nejchytřejší plemeno psů, když jde o schopnost učit se a poslušnost. V minulosti byly využívány jako pastevní psi, ale dnes jsou často používány jako asistenční psi pro lidi s omezenou pohyblivostí.

Učenlivý pudl je dalším plemenem, které se umístilo na druhém místě v testu inteligence psů. Pudlové mají vynikající paměť a jsou velmi poslušní. Jsou také známí svým pěkným vzhledem a luxusním kožichem.

Německý ovčák patří mezi nejpopulárnější plemena psů na světě a je také velmi inteligentní. Tito psi jsou známí svou věrností a jsou často používáni jako policejní psi.

Ostří doberman je dalším plemenem, které je velmi inteligentní a poslušné. Jsou také velmi ochranní vůči své rodině a jejich majetku.

Nejchytřejší psí plemena jsou velmi učenlivá a poslušná. Pokud hledáte psa, který dokáže rychle a snadno se naučit nové triky a poslušnost, měli byste zvážit jedno z těchto plemen. Je důležité si uvědomit, že každý pes je jedinečný a že schopnost učit se závisí nejen na plemeni, ale také na individuálních charakteristikách každého jednotlivého psa.

Share.

Leave A Reply