Opava, ležící na severu Moravy, je okouzlující město s bohatou historií a jedinečnou atmosférou. Někdejší sídlo slezských knížat a významné centrum obchodu se dnes pyšní malebným historickým centrem, krásnou architekturou a kulturním bohatstvím.

Putování historií:

Historie Opavy sahá až do 12. století, kdy byla významným hradištěm. Město zažilo rozkvět pod vládou slezských knížat, z nichž nejznámějším je Přemysl Otakar II. Opava se stala centrem kultury a obchodu a dodnes si zachovala řadu historických památek. Mezi nejvýznamnější patří Slezskoopavský hrad s unikátním opevněním, Městská věž s nádherným výhledem na město, barokní kostel svatého Václava a renesanční radnice.

Kultura a umění na dosah:

Opava je živým centrem kultury a umění. Najdete zde divadla, muzea, galerie a koncertní sály. Mezi nejvýznamnější kulturní instituce patří Slezské divadlo Opava, Muzeum Slezska, Galerie výtvarného umění v Opavě a Bezručova Opava – festival poezie.

Město parků a zeleně:

Opava je nazývána městem parků a zeleně. Najdete zde rozsáhlé parky a zahrady, které nabízí ideální prostor pro relaxaci a odpočinek. Mezi nejznámější patří Slezskoopavský hrad s rozsáhlým parkem, Komenského sady a Tyršovy sady.

Okolí plné krásy:

Opava je ideálním výchozím bodem pro výlety do malebného okolí. Můžete se vydat do Jeseníků s horskými túrami a krásnou přírodou, do Poodří s unikátním lužním lesem, do Nízkého Jeseníku s hrady a zámky, nebo do Opavska s malebnými vesničkami a historickými památkami.

Opava vás okouzlí:

Opava je město, které vás nenechá chladným. Nabízí historické kouzlo, kulturní bohatství, krásnou architekturu a malebnou přírodu. Otevřete se Opavě a nechte se okouzlit její jedinečnou atmosférou.

Přijďte do Opavy a objevte město, které uchvátí srdce každého milovníka historie, kultury a krásy!

Share.

Leave A Reply