Pokračujeme ve svém dobrodružství po světě plném skvělého street foodu. Připravte si chuťové buňky na další úžasná jídla, která si můžete vychutnat na ulicích různých zemí.

  1. Pastel de Nata, Portugalsko: Pastel de Nata je tradiční portugalský koláč s krémovou náplní. Tenké a křehké těsto je naplněno sladkým krémem a je dokonalým doplňkem ke šálku kávy.
  2. Kebab, Turecko: Kebab je oblíbeným tureckým pokrmem, který se skládá z plátků grilovaného masa (často hovězího nebo kuřecího), podávaných v plněné pita chlebu s různými přílohami, jako je zelenina, salát a omáčky.
  3. Pupusas, Honduras: Pupusas jsou tradiční jídlo z Hondurasu, které se podobá plackám nebo náplňovým koláčům. Plní se různými náplněmi, jako je sýr, fazole, maso nebo zelenina. Jsou to skvělé jídlo pro milovníky syté a chutné kuchyně.
  4. Burek, Balkán: Burek je pokrm, který se podává v různých zemích na Balkáně. Jedná se o vrstvený koláč z listového těsta naplněného masem, sýrem nebo zeleninou. Je oblíbenou pochoutkou na ulicích této oblasti.
  5. Falafel, Libanon: Falafel je libanonské jídlo, které se skládá z kuliček z mleté cizrny nebo fazolí smíchaných s bylinkami a kořením, které se smaží do zlatava. Je podáván v plněném pita chlebu s tahini omáčkou a salátem.
  6. Jiaozi, Čína: Jiaozi jsou čínské plněné knedlíky, které se připravují z těsta a naplňují se masem, zeleninou nebo mořskými plody. Jsou oblíbenou uliční pochoutkou v Číně a nabízejí různé chutě a kombinace náplní.
  7. Acarajé, Brazílie: Acarajé je tradiční brazilské jídlo, které se skládá z kuliček z fazolového těsta smažených v palmovém oleji. Jsou plněny krevetami, omáčkou a salátem. Je to slaná a chutná pochoutka z brazílské kuchyně.
  8. Kimbap, Jižní Korea: Kimbap je tradiční korejské jídlo, které se podobá rolce sushi. Jedná se o plněné rýžové válce zavinuté do mořských řas s různými náplněmi, jako je maso, zelenina a kimchi.
  9. Langos, Maďarsko: Langos je maďarský pokrm, který je těsto smažené ve velkém množství oleje a poté posypané česnekem, sýrem nebo sladkými náplněmi. Je to oblíbený street food v Maďarsku.
  10. Biltong, Jižní Afrika: Biltong je jihoafrická specialita, která se podobá sušenému masu. Je to plátek marinovaného a sušeného masa, který je sytě aromatický a skvělým snackem pro cestovatele.

Street food je skvělým způsobem, jak ochutnat autentická jídla z různých koutů světa. Při cestování si dejte odvahu a zkuste tyto pokrmy na ulici, které vám umožní poznat místní kulturu a gastronomické tradice. Připravte se na nezapomenutelnou chuťovou jízdu!

Share.

Leave A Reply