Přicházíme ke konci našeho dobrodružství po světě plném skvělého street foodu. Připravte se na poslední dávku lahodných pokrmů, které můžete objevit na ulicích různých zemí.

  1. Kottu Roti, Srí Lanka: Kottu Roti je srílanské jídlo, které se skládá z nařezaného roti chleba smíchaného s masem, zeleninou a omáčkami na velké pánvi. Je to výrazné jídlo plné chutí a textur.
  2. Lobster Roll, USA: Lobster Roll je pokrm pocházející z regionu New England ve Spojených státech. Je to sendvič plněný kousky čerstvého humra smíchaného s máslem nebo majonézou a podávaný v měkkém toustovém chlebu. Je to lahodný a luxusní street food.
  3. Frites, Belgie: Frites jsou belgické hranolky, které jsou známé svou křupavostí a chuťovou dokonalostí. Jsou obvykle podávány s různými omáčkami, jako je majonéza nebo andalouse, a jsou neodmyslitelnou součástí belgického street foodu.
  4. Shawarma, Libanon: Libanonská verze shawarmy je známá svou jemnou chuťí a kombinací grilovaného masa, zeleniny, bylinek a omáček, které jsou podávány v plněném pita chlebu. Je to skvělé jídlo pro milovníky středomořské kuchyně.
  5. Masala Dosa, Indie: Masala Dosa je tradiční jídlo z jižní Indie, které se skládá z křupavého rýžového placku plněného kořeněným bramborovým náčiním. Je podáván s různými omáčkami a je oblíbeným street foodem v Indii.
  6. Lángos, Maďarsko: Lángos je maďarské jídlo, které se skládá z křupavého a kynutého placku, který se smaží v oleji a poté posype česnekem, sýrem nebo sladkými náplněmi. Je to oblíbená pochoutka na ulicích Maďarska.
  7. Tostada, Mexiko: Tostada je mexické jídlo, které se skládá z křehké tortilly, která je smažena do křupava a poté je naplněna masem, fazolemi, zeleninou, omáčkami a sýrem. Je to pikantní a lahodná pochoutka z mexické kuchyně.
  8. Oliebollen, Nizozemsko: Oliebollen jsou tradiční nizozemské vánoční koláčky, které se smaží a poté jsou posypány cukrem. Jsou to sladké a lahodné pečivo, které si můžete vychutnat na ulicích Nizozemska během vánočních oslav.
  9. Tteokbokki, Jižní Korea: Tteokbokki je tradiční korejské jídlo, které se skládá z lepkavých rýžových koláčků smíchaných s pikantní omáčkou na bázi červeného pepře. Je to pikantní a chutné jídlo, které je oblíbeným street foodem v Jižní Koreji.
  10. Cao Lau, Vietnam: Cao Lau je tradiční jídlo z vietnamského města Hoi An, které se skládá z rýžových nudlí, smaženého vepřového masa, zeleniny a křupavých nudlí na vrchu. Je to unikátní a chutné jídlo, které si nemůžete nechat ujít při návštěvě Vietnamu.

Tímto jsme dorazili na konec našeho dobrodružství po světě plném skvělého street foodu. Doufáme, že vás naše výběr pokrmů inspiroval k objevování nových chutí a kulinářských tradic. Při cestování si dejte odvahu a ochutnejte tyto lahodné pochoutky, které vám nabízí street food z různých koutů světa. Bon appétit a dobrodružnou chuťovou jízdu!

Share.

Leave A Reply