Pokračujeme v našem dobrodružství po světě plném skvělého street foodu. Připravte své chuťové buňky na další neodolatelné pokrmy, které můžete ochutnat na ulicích různých zemí.

  1. Shawarma, Střední východ: Shawarma je oblíbeným pokrmem ze Středního východu, který se skládá z tenkých plátků grilovaného masa (často kuřecího nebo hovězího), podávaných v plněném pita chlebu s tahini omáčkou, zeleninou a bylinkami.
  2. Arepas, Kolumbie a Venezuela: Arepas jsou ploché, kulaté chlebové placky vyrobené z kukuřičné mouky. Plní se různými náplněmi, jako je maso, sýr, fazole nebo guacamole. Jsou to oblíbená uliční pochoutka v Kolumbii a Venezueli.
  3. Currywurst, Německo: Currywurst je německá specialita, kde je párek nebo klobása přelita pikantní omáčkou na bázi rajčat a koření curry. Tento slaný a kořeněný pokrm je populární mezi německými pouličními prodejci jídla.
  4. Pupusa, Salvador: Pupusa je tradiční salvadorské jídlo, které se skládá z plněných kukuřičných placků. Náplň může obsahovat sýr, maso, fazole nebo zeleninu. Pupusy se podávají s kyselou zelí a ostrým omáčkou.
  5. Bánh Xèo, Vietnam: Bánh Xèo je vietnamský plackovitý pokrm, který se podobá omeletě. Plněný je vepřovým masem, krevetami, klíčky a zeleninou a podává se s omáčkami a bylinkami.
  6. Churros con Chocolate, Španělsko: Tato sladká pochoutka spojuje španělské churros s horkou čokoládovou omáčkou. Je to dokonalá kombinace sladkosti a křupavosti, kterou si nemůžete nechat ujít.
  7. Satay, Indonésie: Satay je indonéský pokrm, který se skládá z kousků grilovaného masa (často kuřecího nebo hovězího) na špejlích, podávaných s arašídovou omáčkou. Je to výborná chuťová exploze.
  8. Beignet, Francie: Beignet je francouzská sladká pečená pochoutka, která se podobá koblihám nebo šiškám. Je posypaná cukrem a často se podává s čokoládovou nebo ovocnou omáčkou.
  9. Hot Dog, USA: Hot dog je klasickým americkým street foodem. Párek v rohlíku je obvykle podáván s hojnými přílohami, jako je hořčice, kečup, kyselé okurky nebo cibule.
  10. Pho, Vietnam: Pho je tradiční vietnamská polévka, která obsahuje rýžové nudle, hovězí maso nebo kuřecí maso a aromatický vývar. Je to lahodná a zdravá možnost pro milovníky polévky.

Street food je nejen o skvělém jídle, ale také o pocitu dobrodružství a objevování nových chutí. Vyzkoušejte tyto jídla na ulici během svého dalšího putování a poznávejte různé kultury a kulinářské tradice. Nechte se unést dobrodružstvím, která vám nabízí street food z různých koutů světa!

Share.

Leave A Reply