Pokračujeme v našem dobrodružství po světě plném úžasného street foodu. Připravte si chuťové buňky na další lahodné pokrmy, které můžete ochutnat na ulicích různých zemí.

  1. Ssam, Jižní Korea: Ssam je korejský pokrm, který se skládá z vnitřností nebo masa grilovaného na otevřeném ohni, které se balí do salátového listu spolu s různými omáčkami a přílohami. Je to skvělá kombinace chutí a textur.
  2. Pani Puri, Indie: Pani Puri je indická pochoutka, která se skládá z křehkých kuliček z chlebového těsta, které se naplní bramborovou směsí, omáčkou a slanou vodou. Je to výjimečně osvěžující a lahodné jídlo na ulici.
  3. Ceviche, Peru: Ceviche je peruánský pokrm, který se připravuje z čerstvého rybího masa, které se marinuje v citrusové šťávě spolu s cibulí, chilli a bylinkami. Je to osvěžující a pikantní pokrm plný jasných chutí.
  4. Curry Laksa, Malajsie: Curry Laksa je malajsijská nudlová polévka, která se vaří v silné a kořeněné omáčce s kokosovým mlékem. Obsahuje různé přísady, jako jsou vajíčka, tofu, maso a zelenina, a je plná lahodných a exotických chutí.
  5. Churros con Dulce de Leche, Argentina: Tato verze slavných španělských churros je populární v Argentině, kde jsou podávány s hustým a sladkým karamelovým krémem zvaným dulce de leche. Je to sladká pochoutka, která rozpustí vaše chuťové pohárky.
  6. Brik, Tunisko: Brik je tuniský pokrm, který se skládá z křehkého těsta plněného sýrem, vejcem a bylinkami a poté smaženého do zlatova. Je to sytá a chutná pochoutka, kterou si můžete vychutnat na ulicích Tuniska.
  7. Som Tam, Thajsko: Som Tam je thajský salát, který je připraven z jemně nastrouhaného zeleného papáji, chilli, limetkové šťávy, rybí omáčky a arašídu. Je to osvěžující a pikantní jídlo s výraznými chutěmi.
  8. Gimbap, Jižní Korea: Gimbap je korejský pokrm, který se podobá sushi rolce. Je to rýžová rolka zabalena v mořské řase a naplněná různými přísadami, jako jsou zelenina, maso nebo ryby. Je to skvělý a lehký snack na ulici.
  9. Briketten, Nizozemsko: Briketten jsou tradiční nizozemské placky z bramborového těsta, které se smaží do zlatova a podávají se s omáčkami. Jsou to křupavé a chutné jídlo, které je oblíbené na nizozemských pouličních trzích.
  10. Empanadas, Španělsko: Empanadas jsou španělské plněné koláče, které se podobají pirožkům. Jsou plněny různými náplněmi, jako je maso, sýr nebo zelenina, a jsou oblíbenou pochoutkou na španělských ulicích.

Nenechte si ujít příležitost ochutnat tyto lahodné pokrmy, které nabízí street food z různých koutů světa. Při cestování se ponořte do místní kuchyně a objevujte nové chutě a kombinace ingrediencí. Street food je skvělým způsobem, jak poznat kulturu a tradice daného místa. Připravte se na další nezapomenutelnou chuťovou jízdu!

Share.

Leave A Reply