Opava je krásné historické město ležící v severovýchodní části České republiky. Je to město, které nabízí spoustu zajímavých památek, přírodních krás a kulturních akcí. Pokud tedy plánujete navštívit toto město, neváhejte a objevte jeho kouzlo. V tomto článku vám nabídneme několik zajímavých tipů na výlet.

Rozkoukáváme se v Opavě: Nejlepší místa k návštěvě

Opava nabízí řadu zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Mezi nejvýznamnější patří například zámek, který je obklopen krásným parkem, či kostel sv. Vavřince, který je jednou z nejkrásnějších památek tohoto města. Pro milovníky historie je pak určitě zajímavá návštěva Muzea Opavska, kde se můžete dozvědět více o historii města a jeho okolí.

Odhalujeme kouzlo historického centra Opavy: Tipy na prohlídku

Historické centrum Opavy stojí za to navštívit. Krásné ulice lemované historickými budovami vás určitě okouzlí. Prohlédnout si můžete například barokní radnici, která je dominantou náměstí, nebo kostel sv. Jakuba, který se pyšní krásnou freskovou výzdobou. Určitě nezapomeňte navštívit i zvonici, která stojí přímo vedle kostela.

Okouzlující příroda Opavska: Kam vyrazit na výlet s rodinou

Příroda v okolí Opavy je nádherná a nabízí spoustu možností pro výlety. Pokud rádi chodíte po horách, určitě vyrazte na Praděd, nejvyšší horu Jeseníků. Pro rodiny s dětmi pak může být zajímavý výlet do ZOO Opava, kde se můžete seznámit s mnoha druhy zvířat. Pokud preferujete klidnější aktivity, můžete si zajít do krásného parku Slezskoostravského hradu, který se nachází nedaleko Opavy.

Opava je městem, které nabízí spoustu zajímavých památek a přírodních krás. Pokud tedy plánujete navštívit toto město, neváhejte a vydejte se na výlet. V tomto článku jsme vám nabídli několik tipů, které by vás mohly zajímat. Určitě však nezapomeňte, že Opava má ještě mnoho dalších skvělých míst, které stojí za návštěvu.

Share.

Leave A Reply