Norsko je rájem pro milovníky přírody a horolezectví nabízející nespočet krásných tras a oblastí pro horské túry. Níže najdete několik doporučení, kde zažijete nezapomenutelné horské túry v Norsku:

  1. Jotunheimen: Tato oblast, nazývaná také „Domov obrů“, je nejvyšší a nejmalebnější horskou krajinou v Norsku. Nabízí rozmanité možnosti pro horské túry, včetně výstupů na nejvyšší horu Norska, Galdhøpiggen.
  2. Lyngen Alps: Tato severní oblast Norska je známá svými ostrými horskými vrcholy a překrásnými fjordy. Lyngen Alps jsou skvělým místem pro horské túry ve volném terénu a pro výstupy na vrcholy s úchvatnými výhledy.
  3. Hardangervidda: Největší vysočina v Evropě, známá svou divokou a odlehlostí krajinou. Hardangervidda nabízí rozsáhlé plochy pro horské túry, které zahrnují ledovcová jezera, vodopády a dramatické skalní útvary.
  4. Romsdalseggen: Tato populární horská hřebenová trasa v regionu Romsdal nabízí úchvatné výhledy na fjordy, hory a údolí. Túra trvá přibližně sedm hodin a je ideální pro zkušené pěší turisty.
  5. Lofoty: Tyto malebné ostrovy jsou známé svými strmými horskými štíty a malebnými vesničkami. Lofoty nabízí mnoho krásných tras pro horské túry, které vedou kolem fjordů, pláží a skalnatých pobřeží.

Nezapomeňte si před plánováním výletu zkontrolovat aktuální podmínky a bezpečnostní opatření, zejména pokud plánujete horské túry v odlehlých oblastech.

Share.

Leave A Reply