Londýn, 15. října 2024: Britské muzeum, jedno z nejprestižnějších muzeí světa, otevírá brány do fascinujícího světa starověkého Egypta. Nová výstava s názvem „Egypt: Příběh civilizace“ slibuje strhující cestu do minulosti a odhaluje tajemství jedné z nejvýznamnějších kultur historie.

Výstava se rozprostírá na ploše 3 000 metrů čtverečních a představuje více než 100 artefaktů z různých období egyptské historie. Návštěvníci se mohou těšit na mumie, sarkofágy, sochy, šperky, nástroje a další fascinující předměty, které přibližují život starých Egypťanů.

Jedním z hlavních lákadel výstavy je mumie Hatšepsut, jediné ženské faraonky v historii Egypta. Návštěvníci se také mohou seznámit s Tutanchamonem, nejslavnějším egyptským faraonem, a jeho bohatou hrobkou.

Výstava je rozdělena do 10 tematických sekcí, které mapují různé aspekty života starých Egypťanů. Návštěvníci se dozví o jejich náboženství, politickém systému, umění, architektuře, každodenním životě a pohřebních rituálech.

Součástí výstavy je také interaktivní zóna, kde si mohou děti i dospělí vyzkoušet různé aktivity a hry inspirované starověkým Egyptem. Návštěvníci si mohou například vyrobit vlastní mumii, naučit se hieroglyfy nebo si zahrát hru Senet, staroegyptskou verzi deskové hry.

Výstava „Egypt: Příběh civilizace“ je jedinečnou příležitostí ponořit se do fascinujícího světa starověkého Egypta. Je to skvělý tip pro všechny, kteří se zajímají o historii, umění, kulturu a archeologii.

Další informace:

  • Datum: 15. října 2024 – 20. února 2025
  • Místo: Britské muzeum, Londýn
  • Vstupné: £20 pro dospělé, £16 pro studenty a seniory
  • Otevírací doba: 10:00 – 17:30 (denně)
Share.

Leave A Reply