Asijská kuchyně je neobyčejně rozmanitá a fascinující, reflektující kulturní rozmanitost a bohatou historii kontinentu. Zde představujeme pět nejpopulárnějších receptů z různých zemí Asie, které si můžete připravit doma.

1. Japonsko: Sushi

Sushi je jedním z nejznámějších japonských pokrmů. Základem je sushi rýže ochucená octem, která je následně kombinována s různými ingrediencemi jako jsou ryby, mořské plody, zelenina nebo vajíčko. Sushi existuje v mnoha variacích a je symbolem japonské kulinářské elegancie a minimalismu.

2. Čína: Kung Pao Kuře

Kung Pao kuře je oblíbeným čínským pokrmem známým svou pikantností a bohatou chutí. Toto jídlo je tvořeno kuřecím masem, arašídy, zeleninou a chilli papričkami a je typickým představitelem S’-čchuan kuchyně.

3. Thajsko: Pad Thai

Pad Thai je národním jídlem Thajska. Tento oblíbený pokrm je směs nudlí, krevet, vajíček, tofu, zeleniny a oříšků, všechno smíchané s pikantní sladko-kyselou omáčkou. Pad Thai je ideální pokrm pro milovníky nudlí a exotických chutí.

4. Indie: Butter Chicken

Butter chicken, známé také jako murgh makhani, je populárním indickým pokrmem. Kuře je marinováno v jogurtu a koření, následně je pomalu vařeno v bohaté a krémové omáčce s rajčaty, máslem a směsí indických koření. Tento pokrm je perfektní pro všechny milovníky indické kuchyně a je skvělý se servírovaný s basmati rýží nebo naan chlebem.

5. Vietnam: Phở

Phở je tradiční vietnamská polévka s rýžovými nudlemi, hovězím masem a bohatým vývarem plným bylinek a koření. Tato aromatická a vydatná polévka je ideální pokrm pro jakoukoli příležitost a je skvělá na ochutnání autentické vietnamské kuchyně.

Každý z těchto pokrmů nabízí jedinečný zážitek z asijské kuchyně. Připravte si je doma a zažijte exotické chutě Asie přímo v pohodlí vaší kuchyně.

Share.

Leave A Reply