Ostrava, třetí největší město v České republice, je živoucím a půvabným místem, které nabízí bohatou historii, kulturní poklady a mnoho příležitostí pro výlety a zábavu. Pokud plánujete návštěvu Ostravy a hledáte tipy na výlety, neztrácejte naději. Zde je několik zajímavých míst, která byste neměli přehlédnout.

 1. Dolní oblast Vítkovic: Toto bývalé průmyslové centrum bylo proměněno v unikátní kulturní a technickou památku. Zde najdete Landek Park s hornickým muzeem a expozicemi, Dolní oblast s nejdelším lanovým centrem v ČR, komplex Bolt Tower s výhledovou plošinou a další zajímavá místa.
 2. Národopisné muzeum v Ostravě: Toto muzeum nabízí fascinující pohled do historie a kultury regionu. Můžete zde objevit tradiční lidovou tvorbu, lidovou architekturu, historické fotografie a mnoho dalšího.
 3. Stodolní ulice: Pokud máte rádi noční život a zábavu, nemůžete vynechat Stodolní ulici. Tato oblíbená destinace nabízí množství restaurací, barů, klubů a hospůdek, kde můžete ochutnat místní kuchyni a zažít živou atmosféru.
 4. ZOO Ostrava: Pro rodinný výlet se vydejte do ZOO Ostrava, která patří k nejmodernějším v ČR. Zde můžete obdivovat širokou škálu zvířat, navštívit interaktivní expozice a zahrady a dokonce se projet lanovkou nad areálem.
 5. Ostravský hrad: Tento historický hrad, známý také jako Hrad Ostrava, je dominantou města. Můžete si prohlédnout expozice o historii hradu a vychutnat si krásný výhled na okolní krajinu.
 6. Vítkovické slezské divadlo: Pokud máte rádi divadlo, nezapomeňte navštívit toto renomované divadlo, které nabízí širokou škálu divadelních představení, oper a koncertů.
 7. Městský stadion: Pokud jste fanoušky sportu, zajděte na městský stadion, kde se konají fotbalové zápasy a další sportovní události.
 8. Landek Park: Tento park nabízí nejen krásnou přírodu a možnost relaxace, ale také hornické muzeum a expozice, které vás seznámí s historií hornictví v regionu.
 9. Ostravský pivovar: Pokud jste milovníci dobrého piva, nechte si prohlídku ostravského pivovaru, kde se dozvíte více o výrobě piva a ochutnáte některé místní speciality.
 10. Ostravský zámek: Navštivte zámek ve Slezské Ostravě, který slouží jako kulturní centrum a galerie. Můžete si prohlédnout umělecká díla, historické expozice a vychutnat si krásu tohoto historického místa.
 11. Důl Michal: Tento bývalý uhelný důl v Ostravě se proměnil v kulturní centrum. Můžete si prohlédnout expozice o hornictví a regionální historii, a také navštívit různé kulturní akce a výstavy.
 12. Slezskoostravský hrad Hukvaldy: Tento hrad se nachází nedaleko Ostravy a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Procházejte se jeho historickými zbytky a prozkoumejte blízké okolí.
 13. Science and Technological Center Ostrava: Pokud máte rádi vědu a techniku, navštivte tento interaktivní vědecký a technologický park. Zde si můžete vyzkoušet různé experimenty a objevovat zajímavosti z oblasti vědy.
 14. Ostravský věžák: Tato dominantní výšková budova v centru Ostravy nabízí nádherný výhled na město z vyhlídkového patra. Je to skvělé místo pro fotografování a obdivování panoramatického výhledu.
 15. Muzeum Ostravska: Toto muzeum vám přiblíží historii a kulturu Ostravy a okolního regionu. Prozkoumejte expozice o průmyslu, hornictví, umění a mnoho dalšího.
 16. Ostravská radnice: Navštivte historickou radnici v centru města, která je významnou architektonickou památkou. Prohlédněte si interiér budovy a obdivujte její krásu.
 17. Komenského sady: Tento krásný park v centru Ostravy nabízí zelené prostranství a místo k odpočinku. Můžete si zde udělat piknik, projít se nebo si jen tak posedět na lavičce a relaxovat.
 18. Návštěvnické centrum Dolní oblasti Vítkovic: Zde se dozvíte více o historii Dolní oblasti Vítkovic a průmyslovém dědictví regionu. Můžete si prohlédnout expozice, sledovat dokumenty a zúčastnit se různých interaktivních aktivit.
 19. Ostravské operní studio: Pokud máte rádi operu a hudbu, navštivte toto studio, které nabízí skvělé představení mladých operních talentů.
 20. Dům umění: Tento moderní kulturní komplex v Ostravě je domovem pro různé umělecké výstavy, divadelní představení a koncerty. Prozkoumejte současnou uměleckou scénu a objevujte nové tvůrčí talenty.
 21. Poruba: Tento městský obvod Ostravy nabízí zajímavou architekturu, historické památky a příjemné parky. Procházejte se ulicemi a objevujte unikátní atmosféru tohoto městského prostředí.
 22. Radegastovna: Navštivte tento tradiční pivovar a restauraci, kde si můžete vychutnat lahodné místní pivo a tradiční českou kuchyni.
 23. Městská knihovna Ostrava: Pokud máte rádi knihy a kulturu, navštivte tuto moderní knihovnu, která nabízí rozsáhlou sbírku knih a různé kulturní akce.
 24. Kino Panorama: Vychutnejte si filmovou představení v tomto historickém kině v centru Ostravy. Prožijte kouzlo klasického kina a sledujte nejnovější filmy na velkém plátně.
 25. Lysá hora: Pokud máte rádi přírodu a turistiku, vydejte se na výlet na Lysou horu, která je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Užijte si krásné výhledy a procházky po horských stezkách.
 26. Vítkovické divadlo: Navštivte toto divadlo, které nabízí širokou škálu divadelních představení a koncertů. Obdivujte talentované herce a hudebníky na jevišti.
 27. Městský park Ostrava: Tento rozlehlý park je ideálním místem pro relaxaci a rekreaci. Procházejte se po zelených cestách, poseďte si na lavičkách a obdivujte krásu přírody.
 28. Městské muzeum Ostrava: Zde se dozvíte více o historii Ostravy a regionu prostřednictvím různých expozic a artefaktů. Objevte bohatou kulturní dědictví města.
 29. Janáčkova filharmonie Ostrava: Prožijte hudební zážitek na koncertě Janáčkovy filharmonie, která patří mezi nejvýznamnější hudební instituce v regionu.
 30. Golf Resort Ostrava: Pokud máte rádi golf, navštivte tento golfový resort, který nabízí kvalitní hřiště a vybavení pro golfisty všech úrovní. Vychutnejte si hru na krásně upravených trávnících.

Tyto tipy na výlety v Ostravě vám pomohou objevit různé stránky tohoto půvabného města. Bez ohledu na vaše zájmy a preference, Ostrava vám nabídne zajímavé místa k prozkoumání a zážitky, které si budete pamatovat.

Share.