Let s malým dítětem může být náročný zážitek pro celou rodinu. Nejenže je potřeba přemýšlet o zábavě pro dítě, ale také o jeho pohodlí a bezpečnosti během letu. Následujících 10 tipů vám pomůže zvládnout let s malým dítětem bez problémů.

 1. Vyberte si vhodné sedadlo
  Vyberte si sedadlo pro dítě, které mu bude nejvíce vyhovovat. Pokud ještě kojíte, můžete zvolit sedadlo u okna pro větší soukromí. Pro větší pohodlí můžete také zvolit sedadlo u nouzového východu, kde je více místa pro nohy.
 2. S sebou vezměte dostatek jídla a pití
  S sebou vezměte dostatek jídla a pití pro vás i pro dítě. Pokud kojíte, nezapomeňte na dostatek mateřského mléka nebo připravené lahve s mlékem. Pokud máte již odstavené dítě, vezměte s sebou oblíbené svačinky a nápoje.
 3. Zábava pro dítě
  Připravte si několik hraček, knížek a jiných zdrojů zábavy pro dítě. Nezapomeňte také na sluchátka, aby mohlo poslouchat hudbu nebo sledovat film.
 4. Pohodlné oblečení
  Zvolte pro dítě pohodlné oblečení, které mu nebude bránit v pohybu. Pokud létáte do teplých krajin, volte lehčí oblečení. Pokud letíte do chladnějšího klimatu, nezapomeňte na teplejší oblečení a deku.
 5. Hygiena a zdraví
  S sebou vezměte dostatek plenek, vlhčených ubrousků a tekutin na ruce. Pokud má dítě alergie nebo jiné zdravotní problémy, mějte s sebou léky a speciální pomůcky.
 6. Komunikujte s personálem
  Pokud máte nějaké dotazy nebo problémy, neváhejte se obrátit na personál letadla. Jsou zde pro vás a rádi vám pomohou.
 7. Zvolte vhodný let
  Snažte se zvolit let, který bude co nejméně narušovat dítěho spánek a stravování. Může to být let v noci nebo v odpoledních hodinách, kdy dítě bývá klidnější.
 8. Připravte se na odjezd Je důležité být včas na letišti a mít dostatek času na odjezd. S dětmi se mohou vyskytnout neočekávané situace, jako jsou nehody nebo nutnost častého přebalování, takže je lepší mít časovou rezervu.
 9. Snažte se uklidnit dítě před letem Pokud se dítě bojí létání nebo je nervózní kvůli cestování, snažte se mu vysvětlit, co se bude dít a že všechno bude v pořádku. Pomoci může i připravení si nějaké zábavy nebo hraček, aby se dítě mohlo zabavit a uklidnit.
 10. Mějte s sebou dostatek jídla a pití Ne vždy bývá na palubě letadla dostatek jídla a pití, které by dítě potřebovalo. Proto je dobré si s sebou vzít dostatek svačin a pití, aby mělo dítě k dispozici něco, co má rádo a co ho udrží při síle.


avte se na odjezd Je důležité být včas na letišti a mít dostatek času na odjezd. S dětmi se mohou vyskytnout neočekávané situace, jako jsou nehody nebo nutnost častého přebalování, takže je lepší mít časovou rezervu.

 1. Snažte se uklidnit dítě před letem Pokud se dítě bojí létání nebo je nervózní kvůli cestování, snažte se mu vysvětlit, co se bude dít a že všechno bude v pořádku. Pomoci může i připravení si nějaké zábavy nebo hraček, aby se dítě mohlo zabavit a uklidnit.
 2. Mějte s sebou dostatek jídla a pití Ne vždy bývá na palubě letadla dostatek jídla a pití, které by dítě potřebovalo. Proto je dobré si s sebou vzít dostatek svačin a pití, aby mělo dítě k dispozici něco, co má rádo a co ho udrží při síle.

Let s malým dítětem může být náročný, ale s těmito tipy můžete učinit z cestování příjemné a bezproblémové zážitky pro celou rodinu. Nezapomeňte si před cestou zkontrolovat platnost cestovních dokladů a další potřebné informace, abyste se mohli plně soustředit na svůj výlet s dítětem.

Share.

Leave A Reply