Ostrava, jedno z největších měst v České republice, se chystá na rozsáhlou rekonstrukci Severního spoje, který slouží jako důležité spojení mezi Mariánskohorskou ulicí a dálnicí D1. Tato oprava bude mít významný dopad na dopravu v centru města, protože se očekává, že Severní spoj bude kvůli pracím uzavřen téměř čtyři měsíce.

Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro finance, investice a majetek, Jaroslav Kania, vysvětlil důvody pro rekonstrukci Severního spoje. Jedná se především o opotřebení asfaltových vrstev, potřebu prodloužit životnost mostních konstrukcí, výměnu protihlukových stěn a části svodidel. Celkové náklady na tento projekt jsou odhadovány na 94,5 milionu korun, přičemž 85 % z této částky bude financováno z evropských zdrojů a zbytek bude hrazen z rozpočtu Moravskoslezského kraje. Stavební práce provede společnost STRABAG.

Rekonstrukce Severního spoje bude probíhat ve třech etapách od 3. července do 1. prosince. V prvních dvou etapách bude spoj zcela uzavřen, což povede k obstrukci dopravy. Nicméně ve třetí etapě, která začne v říjnu, bude možné používat levou část silnice, což umožní řidičům dostat se z Mariánskohorské ulice na dálnici. Během rekonstrukce budou postupně uzavírány také části čtyřproudové Mariánskohorské ulice, a řidiči budou muset využít objížďky přes mimoúrovňovou okružní křižovatku. Později budou uzavřeny také rampy na horní části mostů.

Radek Podstawka, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu, apeluje na trpělivost řidičů a věří, že tato rekonstrukce nepřinese značné komplikace. Ostravští řidiči budou muset během oprav počítat s delšími dobami cestování a hledat alternativní trasy. Je důležité, aby byli řidiči informováni o plánovaných uzavírkách a dopravních omezeních, aby se připravili a minimalizovali tak negativní dopad na své cestování.

Rekonstrukce Severního spoje v Ostravě je nevyhnutelným krokem pro zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. I když to způsobí dočasné nepříjemnosti a omezení, doufejme, že obnovený a vylepšený Severní spoj přinese řidičům v Ostravě dlouhodobé výhody a zlepšení jejich cestovního zážitku.

Share.

Leave A Reply