Bývalý prezident Spojených států amerických, Donald Trump, nebyl jen politikem a podnikatelem, ale také vášnivým sběratelem luxusních automobilů. Jedním z unikátních kousků z jeho sbírky, který nyní míří do aukce Barrett-Jackson’s Scottsdale, je modré Lamborghini Diablo VT Roadster z roku 1997. Toto exkluzivní vozidlo není pouze zajímavé svou historií, ale také tím, že nese jméno svého slavného majitele.

Donald Trump si tento automobil objednal v jedinečné barvě Blu Le Mans, která v době jeho nákupu v roce 1997 nebyla oficiálně nabízena. Díky svým vztahům s automobilkou mohl specifikovat vozidlo podle svých představ, a dokonce nechal umístit na něj malé plakety s nápisem „Donald Trump 1997 Diablo“, což dodává vozu ještě větší exkluzivitu.

Trump vlastnil toto Lamborghini Diablo až do léta roku 2002, kdy se rozhodl prodat ho dalšímu nadšenci luxusních vozidel. Přestože od té doby mělo auto ještě další dva majitele, jeho nájezd zůstává relativně nízký – pouhých 39 970 kilometrů. Ovšem podle výpisu CarFax se kolem roku 2003 objevují nejasnosti ohledně nájezdu, což dodává vozu ještě větší tajemství.

Lamborghini Diablo VT Roadster z roku 1997 je výjimečný nejen svým historickým kontextem, ale i technickými parametry. Vůz je poháněn 5,7litrovým motorem V12 s 48 ventily, který je spojen s pětistupňovou manuální převodovkou. Tato síla se dostává na všechna čtyři kola a generuje výkon 492 koní. To znamená, že tento exkluzivní roadster dokáže zrychlit z 0 na 96 km/h za pouhých 4,1 sekundy.

Na aukci bude kromě vozu samotného nabízen i původní manuál, dvě originální tašky s nářadím a původní kryt na vůz. Celý tento balíček představuje nejen vzácnost na trhu luxusních automobilů, ale i památku na éru, kdy se luxus a exkluzivita prolínaly s politickým děním. Očekává se, že tento Lamborghini Diablo s historií Donalda Trumpa zaujme sběratele i automobilové nadšence po celém světě.

Share.

Leave A Reply